Truso nie musiało się wysilać – Wystarczyło włączyć drugi bieg…

W stawce zespołów grających o wejście do II ligi seniorów w lidze pomorskiej są zespoły lepsze i słabsze. Bryza Kolbudy należy do outsiderów, złożona jest z zawodników młodych o słabych warunkach fizycznych. Koszykarze Truso wiedząc o klasie rywala rozpoczęli mecz nieszczególnie i nawet przegrali pierwszą kwartę. Wystarczyło jednak by od kolejnej odsłony włączyli drugi bieg i wszystko poszło jak z płatka. Efektowne zwycięstwo elblążan 86:56 do historii nie przejdzie, bo mecz był po prostu nudny, a wynik z góry można było przewidzieć.

Truso Elbląg – Bryza Kolbudy 86:56 (16:17, 25:14, 16:10. 29:15)

Truso Elbląg: Piotr Matkiewicz-10, Mracin Zalewski-2, Damian Jędrzejewicz-6, Jarosław Jakubów-12, Kamil Pożarycki-4, Mateusz Stawiak-16, Piotr Prokurat-8, Damian Korhut-0, Michał Futrega-5, Paweł Budziński-10, Grzegorz Czarnul-4

W pierwszej kwarcie gospodarze dostosowali się do słabego poziomu sportowego przeciwników i niespodziewanie przegrali tę część jednym punktem. Mecz trwa jednak 40 minut. Wystarczyło tylko trochę bardziej się zmobilizować i efekty przyszły błyskawicznie. Przewaga rosła z każdą minutą i chyba obie strony chciały by mecz się jak najszybciej zakończył. Goście bali się kompromitacji, gospodarzom gra nie sprawiała radości. Zapisujemy dwa punkty i czekamy na mecze z prawdziwego zdarzenia.