Truso odrabia straty – Punkty zapisujemy, ale bez zachwytów

W trzecim spotkaniu  finałowej serii  o wejście do II ligi (strefa pomorska) koszykarze MKS Truso Elbląg odnieśli drugie zwycięstwo. Pokonali na własnym boisku ostatni w tabeli Neptuns Gdańsk 72:54 (19:12, 13:13, 22:14, 18:15). Nie był to wielki mecz. Gospodarze chyba zbyt nonszalancko potraktowali przeciwnika, a brak należytej koncentracji odbił się na jakości gry. Nie zmienia to faktu, że wygrana Truso nie podlegała dyskusji. Po trzeciej kwarcie, najlepszej w wykonaniu elblążan, przewaga była na tyle duża, że kibice w pełnym komforcie oglądali ostatnie fragmenty meczu.

MKS Truso Elbląg – Neptuns Gdańsk 72:54 (19:12, 13:13, 22:14, 18:15).

MKS Truso Elbląg: Piotr Matkiewicz-13, Jarosław Jakubów-8, Kamil Pożarycki-2, Piotr Prokurat-12, Marcin Gawron-4, Marcin Krakowiak-11, Paweł Budziński-18, Grzegorz Czarnul-2, Michał Futrega-2

Trener Adam Prus był oczywiście zadowolony ze zwycięstwa, ale gra pozostawiała wiele do życzenia. Wydawało się, że będzie to „spacerek” tymczasem do przerwy elblążanie zyskali nieznaczną przewagę. Po zmianie stron nastąpił najlepszy okres gry. Gospodarze wreszcie znaleźli sposób na ambitnie walczących przeciwników. Końcówka przebiegała więc bez większych emocji, ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że w spotkaniach z mocniejszymi rywalami trzeba zagrać o klasę lepiej.