Truso przypieczętowało awans do finału – Zaczynamy z bilansem 1-3

Koszykarze Truso Elbląg awansowali do finału A rozgrywek strefy pomorskiej o wejście do drugiej ligi. Ostatni mecz na własnym boisku ze słabym Sokołem Gdańsk był formalnością. Elblążanie odrobili lekcje na „szóstkę” pokonując rywali w rekordowych rozmiarach 120:62 (31:12, 21:16, 28:19, 39:15). Przeciwnicy pozwalali na wszystko, przez 40 minut trwała kanonada. Zdobycie 120 punktów dobitnie o tym świadczy. Na tym emocje się nie skończyły W niedzielę późnym wieczorem odbył się arcyważny mecz w Gdańsku, gdzie AZS niestety wygrał Użlisem Nieruchomości Starogard 77:74 .Akademicy uzupełnili dwójkę (BAT Sierakowice i Truso), co oznacza, że elblążanie rozpoczną finał z bilansem 1-3.

Truso Elbląg – Sokół Gdańsk 120:62 (31:12, 21:16, 28:19, 39:15).

Truso Elbląg: Piotr Matkiewicz-17, Marcin Zalewski-11, Damian Kędrzejewicz-7, Jarosław Jakubów-26, Mateusz Stawiak-20, Piotr Prokurat-13, Michał Futrega-10, Paweł Budziński-16, Grzegorz Czarnul-0, Kamil Pożarycki-0

Elblążanie zagrali na luzie, bo w pierwszej kwarcie osiągnęli taka przewagę, że mogli sobie pozwolić nawet na indywidualne fajerwerki. Mecz potem stracił na atrakcyjności i dopiero w czwartej odsłonie gospodarze znów pokazali na co ich stać. Oczywiście gra się tak jak przeciwnik pozwala, ale zwycięstwo w takim stylu świadczy o możliwościach Truso, które w ostatniej chwili przystąpiło do tegorocznych rozgrywek.