Truso straciło power na finiszu – Smutny finał sezonu

Na finiszu rozgrywek o wejście do II ligi koszykarze Truso stracili charakterystyczna dla sienie waleczność i energię. Zawodnikom podcięła skrzydła zwłaszcza ostatnia porażka z SMS PZkosz. Władysławowo, która właściwie przekreśliła szanse na premiowane miejsce. Ostatni mecz w Gdyni z Itago elblążanie przegrali 60:74, a porażce zadecydowała bardzo słaba trzecia kwarta.

Itago Gdynia – Truso Elbląg 74:60 (15:15, 12:15, 27:13, 20:17)

Truso Elbląg: Piotr Matkiewicz-11, Damian Jędrzejewicz-6, Jarosław Jakubów-6, Kamil Pożarycki-4, Piotr Prokurat-10, Paweł Budziński-21, Michał Wódecki-2, Grzegorz Czarnul-0, Damian Karhut-0, Bartosz Majewski-0, Marcin Zalewski-0, Mateusz Stawiak-0.

Po wyrównanej pierwszej połowie elblążanie w trzeciej kwarcie oddali inicjatywę rywalom i stracili wszystko o co walczyli przez 20 minut. W ostatniej odsłonie gospodarze kontrolowali już przebieg wydarzeń, natomiast goście stracili wiarę, że mogą tu jeszcze coś zdziałać

Finał sezonu nie wypadł więc najlepiej, ale całość sportowego roku trzeba mimo wszystko ocenić pozytywnie. Zespół przez dużą część rozgrywek prezentował się bardzo dobrze. Pamiętajmy, ze amatorski status wyznacza zawodnikom określone priorytety. Choć koszykówka jest pasją tych ludzi, to jednak są inne sprawy, które nie pozwalają całkowicie poświęcić się treningowi. Tym większe słowa uznania należą się zawodnikom, którzy nadal grają i dostarczają nam emocji.

6 Truso Elbląg 10 13 690 – 714

W rozgrywkach o wejście do II ligi udział wezma: BAT Sierakowice i Itago Gdynia (SMS jako zespół nie był brany pod uwagę w awansie.

W barażu dla klubów posiadających zawodników SMS PZKosz zamierzą się GTK Gdynia i MTS Basket Kwidzyn.