Truso wreszcie przełamało złą passę – Szybkie kontry i celne „trójki” zadecydowały

Koszykarze Truso Elbląg nie mieli ostatnio najlepszej passy i zaczęli powoli tracić wysokie notowania w rozgrywkach strefy pomorskiej o wejście do II ligi. Porażki były minimalne, ale bardzo bolesne, bo w tabeli tłok i każdy punkt ma ogromną wartość. Na szczęście przebudzenie nastąpiło tuż przed Świętami. W sobotę (22 grudnia) pokonali we własnej hali bardzo groźny zespół Użlis Nieruchomości Starogard Gdański 80:75 (16:14, 27:17, 25:25, 12;19). Wygrana dość pewna, choć w czwartej kwarcie elblążanie zaczęli tracić przewagę. Zaliczka wypracowana w poprzednim okresie gry wystarczyła.

Truso Elblag –Użlis Nieruchomości Starogard Gdański 80:75 (16:14, 27:17, 25:25, 12:19).

Truso Elblag: Piotr Matkiewicz-14, Marcin Zalewski-1, Damian Jędrzejewicz-2, Jarosław Jakubów-15, Kamil Pożarycki-0, Mateusz Stawiak-5, Piotr Prokurat-19, Damian Karhut-0,  Paweł Budziński-10, Michał Futrega-0, Michał Wódecki-14, Grzegorz Czarnul-0

Koszykarze Truso zagrali lepiej niż w poprzednich spotkaniach, choć do ideału jeszcze daleko. Najważniejsza okazała się druga kwarta, podczas której gospodarze wykorzystali swe podstawowe atuty (rzuty za trzy punkty – w meczu zaliczyli sześć „trójek” i szybkie kontry). To dało nam w miarę bezpieczną przewagę, którą utrzymywaliśmy do ostatniej odsłony. Wtedy rywale rozpaczliwie zaatakowali, ale efektem było tylko zmniejszenie różnicy. Cenne zwycięstwo, które przywraca nadzieje na awans do puli finałowej