Truso znalazło pogromcę – Wybici z rytmu

Koszykarze MKS Truso Elbląg, którzy do tej pory w III lidze spisywali się znakomicie i odsyłali z kwitkiem kolejnych rywali znaleźli pogromcę. W niedzielę w swojej sali przegrali z Itago Gdynia 67:75. (13:22,13:24,10:14,31:15) Sensacja? Raczej niespodzianka. Trudno od młodych elblążan wymagać maksymalnej dyspozycji przez cały sezon.  Wpadki to w sporcie rzecz normalna. Zawodnikom Truso wyraźnie nie posłużyła dłuższa przerwa w rozgrywkach.

Truso Elbląg: Prokurat Piotr18,   Budziński Paweł 15, Matkiewicz Piotr 13, Sartanowicz Karol 5,  Morawski Michał 4, Jędrzejewicz Damian 2,  Jakubów Jarosław 2, Gawron Marcin 2,  Zalewski Marcin 2, Bałabuch Maciej 4

Przyczyną porażki elblążan była przede wszystkim niemoc strzelecka. Fizycznie zawodnicy prezentowali się dobrze, ale rzucali fatalnie. Nie wykorzystali aż 16 rzutów osobistych, również skuteczność z gry pozostawiała wiele do życzenia. Goście w pełni to wykorzystali i gdy przerwy zapewnili sobie 20-punktową zaliczkę. Po zmianie stron koszykarze Truso ruszyli do natarcia, ale nie znalazło to odzwierciedlenia na tablicy wyników.Dopiero w ostatniej odsłonie coś w grze elblążan „zaskoczyło” Zaczęli szybko odrabiać straty, jednak zabrakło czasu.

– Cóż, z porażka trzeba się pogodzić, wyciągnąć wnioski by wrócić do normalnej dyspozycji – stwierdził po meczu trener Adam Prus. Nie raz przyda się kubeł zimnej wody, bo po trzech zwycięstwach niektóre opinie i przede wszystkim prognozy były zbyt optymistyczne. A to jest młody amatorski zespół, któremu może zdarzyć się słabszy dzień. Przerwa w rozgrywkach okazała się dla nas bardzo niekorzystna, myślę, że w następnym meczu zagramy już na miarę oczekiwań.