TSK Roś Pisz bez powodzenia w Radomiu – Fatalne trzy minuty

W swoim trzecim występie w II lidze koszykarze TSK Roś ponieśli drugą porażkę. Przegrali w sobotę (16 października) na wyjeździe z Kolejarzem Basket Radom 82:101 (27;29, 11:24, 22:24, 22:24). O przegranej zadecydowały w dużej mierze ostatnie trzy minuty przed przerwą. Ten okres gospodarze wygrali 13:0, co zapewniło im komfort gry w kolejnych kwartach. Warto dodać, że było to pierwsze zwycięstwo Kolejarza w rozgrywkach.

Kolejarz Basket Radom – TSK Ros Pisz 101:82 (29:27, 24:11, 24:22, 24:22)

TSK Ros Pisz: Mateusz Bessman-18, Mikołaj Lackowski-2, Michał Zapert-2, Mateusz Kazimierczuk-11, Jakub Pellowski-0, Szymon Urbański-8, Patryk Zapert-9, Konrad Niewczas-9, Jan Świtaj-20, Krzysztof Ćwikliński-3,

Początek należał do Kolejarza, który w 5 minucie odskoczył na 15:8. Piszanie się tym nie speszyli, grali coraz lepiej i wkrótce odrobili straty. Jeszcze na 15 sekund przed zakończeniem kwarty prowadzili 27:26, ale ostatecznie po 10 minutach było 29:28 dla gospodarzy. Ale nie wyglądało to źle. W drugiej odsłonie goście zagrali najsłabiej. Oddali rywalom inicjatywę, a już zupełnie stanęli w miejscu w ostatnich trzech minutach. Z wyniku 38:40 zrobiło się 38:53 co w dużym stopniu zmniejszyło szanse na korzystny rezultat.

Po przerwie spokojnie grający gospodarze utrzymywali bezpieczny dystans. Pisanie nie potrafili zmienić biegu wydarzeń. Wprawdzie mecz wyrównał się, ale przewaga 20 punktów usprawiedliwiała radomian by nie szarżować. Szanowali więc piłkę i spokojnie utrzymali zwycięstwo.

AZS UJK Kielce – KS Legion Legionowo 64:65

Sokół Ostrów Mazowiecka – Żubry Chorten Białystok 83:95

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski – MKS Ochota Warszawa 106:50

ŁKS Łódź – Isetia Erzurum 100:66

MUKS Piaseczno – Akademia Koszykówki Legii Warszawa 80:86

UKS Trójka Żyrardów – Energa Hutnik Koszykówka 71:82

Kolejarz Basket Radom – TSK Roś Pisz 101:82

1 KSK Ciech Noteć Inowrocław 8 4 341-263