TSK Roś Pisz zagra w II lidze – Znaleźli ścieżkę, premiera z ŁKS Łódź

Wprawdzie koszykarzom TKS Roś Pisz nie udało się pomyślnie przebrnąć przez rozgrywki o wejście do II ligi, ale działacze klubowi nie załamali rąk i spróbowali innej drogi. W regulaminie PZkosz jest punkt, który umożliwia ubieganie się o tzw. dziką kartę, co pozwala na udział w rywalizacji na drugim froncie. Piszanie złożyli stosowną deklarację, wypełnili warunki i otrzymali od Komisji Licencyjnej pozytywna odpowiedź . Zobaczymy więc ich na boiskach II ligi.

W połowie sierpnia zespół TSK Roś sierpnia rozpoczął przygotowania. Zespół ma za sobą jeden sparing, który wypadł obiecująco. Porażka w Białymstoku z Żubrami 63:69 ujmy nie przynosi. Początek należał go gospodarzy, ale piszanie z każdą minuta grali lepiej, nie zdążyli jednak dogonić przeciwników. Przed nimi kolejne spotkania kontrolne.