TSK Roś w Kielcach przyzwoicie, ale to za mało – Gospodarze dyktowali warunki

To było bardzo ważne wyjazdowe spotkanie koszykarzy II-ligowego TSK Roś Pisz. Rywale z Kielc są w podobnej sytuacji jak TSK, a takie mecze mają podwójną wartość. Pisanie zagrali w sobotę (18 grudnia) przyzwoicie, ale przegrali 77;86 (17:21, 12:24, 23:24, 23:15). Zabrakło błysku, energii na dystansie. Gospodarze w pewnym momencie odskoczyli i bezpiecznie zmierzali do mety. Finisz gości w końcówce był spóźniony.

AZS UJK Kielce – TKS Roś Pisz 86:77 (21:17, 24:12, 24:23, 17:25)

TSK Roś Pisz: Mateusz Bessman-16, Szymon Zalewski-0, Mateusz Kazimierczuk-0, Szymon Urbański-13, Konrad Niewaczas-25, Paweł Walak-5, Jakub Pellowski-9, Jan Świtaj-9

Kielczanie w pierwszej połowie uzyskali przewagę. Zwłaszcza w drugiej kwarcie zdołali odskoczyć na kilkanaście punktów, co oczywiście ułatwiło im zadanie. To goście musieli gonić , ale nie potrafili wpaść w swoisty trans by złapać serię punktów i załapać kontakt. W czwartej kwarcie różnica sięgała ponad 20 punktów i szans na zwycięstwo nie było. Chwała piszanom za to, że walczyli do końca i zmniejszyli stratę, ale wynikało te również z taktyki rywali, którzy korzystali z graczy, który zazwyczaj siedzą na ławie. Ale nie wykluczone, że na końcu rozgrywek obaj przeciwnicy zdobędą tyle samo punktów, a TSK Roś stać na to by w rewanżu wygrać większą różnicą.

Isetia Erzurum – KKS Polonia Warszawa 65:96