Twierdza Konin nadal nie zdobyta – Tym razem dramatów nie było

Wizyta koszykarek KKS Arnika Apteki w Koninie zakończyła się porażką olsztynianek 64:81 (10:19, 20:19, 16:26, 18:17) i w przeciwieństwie do spotkania I rundy, kiedy nasze dziewczęta przegrały wygrany właściwie mecz żadnych dramatów nie było. Lider, który nadal prowadzi w tabeli z kompletem punktów wygrał zdecydowanie. Był krótki moment w drugiej kwarcie, kiedy KKS zmniejszył dystans, ale nie zmienia to faktu, że zespół z Konina panował nad sytuacją. Ma niezłą drużynę, dość wyrównaną z kilkoma dobrymi snajperkami. I to wystarczy.

MKS PWSZ Konin – KKS Arnika Apteki Olsztyn 81:64 (19:10, 19:20, 26:16, 17:18)

KKS Arnika Apteki Olsztyn: Karina Różyńska-20, Dominika Spittal-2, Joanna Markiewicz-6, Natalia Żukowska-4, Alicja szych-0, Iwona Polak-15, Alicja Minczewska-2, Patrycja Ulaszewska-0, Jessica Musijowska-10, Ksenia Zajączkowska-2, Jolanta Wichłacz-3, Aleksandra Żygowska-0

W pierwszej kwarcie Konin od razu odskoczył na kilka punktów, co oczywiście zmuszało olsztynianki do bardziej agresywnejwalki. Na początku drugiej odsłony nastąpił niezły okres gry olsztynianek, które zaczęły odrabiać straty, lider jednak dość szybko opanował sytuację. Decydująca okazała się trzecia kwarta, w której zespół z Konina powiększył dystans do kilkanastu punktów i nie mógł już tej przewagi zaprzepaścić. Końcówka nie przyniosła większych wrażeń. Reasumując takiego rozstrzygnięcia można było się raczej spodziewać, bo olśniewającej gry ze strony KKS się nie doczekaliśmy. Swoje rzuciła Karina Różyńska, którą wspierały Iwona Polak i Jessica Musijowska. To jednak za mało na takiego przeciwnika. Nie ma co rozdzierać szat, wiadomo, że trzeba walczyć będzie do końca o wysokie miejsce, a potyczki z liderem mamy już za sobą.

Wszystkie statystyki świadczą o przewadze Konina i odzwierciedlają różnicę w aktualnych możliwościach.