Uniwersytet jednak lepszy od KKS-u – Dwie różne połówki

Do27 minuty wszystko układało się po myśli olsztynianek. Grały dobrze, skutecznie, prowadziły z silnym zespołem Uniwersytetu Warszawskiego 58:50. Końcówka trzeciej odsłony okazała się fatalna. Rywalki zdobyły jedenaście punktów z rzędu, objęły prowadzenie, którego już nie oddały do końca. Porażka KKS Olsztyn z AZS Uniwersytet Warszawski  73:86 (29:22, 15:14, 14:25, 15:25).

KKS Olsztyn: Karina Różyńska-23(1×3), Dominika Spittal-0, Kamila Kowalewska-6(2×3), Joanna Markiewicz-14 (1×3), Natalia Żukowska-0, Emilia Rutkowska-19 (1×3), Alicja szycg-0, Jolanta Wichłacz-7 (1×3), Alicja Minczewska-2, Magdalena Saternus-0,, Ksenia Zajączkowska-2 Paulina Smol-0.

Warszawianki przyjechały do Olsztyna szczególnie zmotywowane. Ostatnia porażka w derbach z Łomiankami wywołała sportowa złość, ale KKS był na to przygotowany i rozpoczął spotkanie bardzo dobrze. Celne rzuty Joanny Markiewicz zapewniły nam sporą przewagę. Siedem oczek po pierwszej odsłonie nastrajało optymistycznie.

W drugiej kwarcie olsztynianki utrzymywał dystans i nic nie wskazywało, że nastąpi zmiana układu sił na boisku. Jeszcze na trzy minuty przed końcem trzeciej odsłony KKS prowadził różnicą ośmiu punktów. Wówczas nastąpił przykry w konsekwencjach przestój. Rywalki bezkarnie dziurawiły nasz kosz, my nie potrafiliśmy skutecznie odpowiedzieć.

Był to kluczowy moment tego spotkania. Przerwa miedzy kwartami nie pomogła. Akademiczki z każdą minutą powiększały przewagę i wygrały bezapelacyjnie.

Trudno było w tym spotkaniu oczekiwać wygranej, mimo wszystko przeciwniczki są bardziej doświadczone, zwyciężyły też w pierwszej potyczce w stolicy. Ale gdy wszystko układało się po naszej myśli i przez prawie ¾ meczu inicjatywa należała do KKS-u można było pokusić się o bardzo cenne punkty.

Niestety zawodniczki nie wytrzymały psychicznie, nie potrafiły przełamać chwili słabości. Jak zwykle najwięcej punktów zdobyły Karina Różyńska i Joanna Markiewicz, w tym meczu dołączyła do nich Emilia Rutkowska. To jest za mało by wygrać mecz z tak wymagającymi rywalkami.