W decydującym meczu jednak MUKS – A Paniom z KKS dziękujemy za wspaniały sezon

W trzecim decydującym meczu o awans do półfinału Play Off I ligi koszykarek KKS Olsztyn przegrał w środę (24 marca) w stolicy Wielkopolski z MUKS Poznań 72:79 (20:26, 21:15, 10:21, 21:17), a to oznacza, że wygrywając rywalizacje 2:1 do czołowej czwórki zakwalifikowały się zawodniczki z Poznania. Ale postawa olsztynianek, chyba największej niespodzianki sezonu, zasługuje na ogromne uznanie. Rozegrały wiele fantastycznych spotkań i dostarczyły nam wszystkim w tym trudnym czasie moc radości.

MUKS Poznan – KKS Olsztyn 79:72 (26:20, 15:21, 21:10, 17:21)

KKS Olsztyn: Joanna Chełchowska-17, Natalia Żukowska-9, Alicja Wawrzyniak-16, Ksenia Woźniak-8, Jolanta Wichłacz-12, Marta Sztąberska-5, Agnieszka Gromadzińska-0, Karolina Giżyńska-5.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Najpierw minimalna przewaga należała do olsztynianek, w czym udział punktowy miały wszystkjie zawodniczki z piątki, szczególnie Jolanta Wichłacz, która popisała się dwona celnymi trójkami. Pod koniec tej odslony inicjatywę przejął MUKS, a to głównie dlatego , że bardzo często rzucał osobiste (w sumie aż 10 punktów z 15 prób). KKS grał agresywnie, złapał sporo przewinieć i to w kontekście kolejnych minut stawalo się niepokojące. W kazdym razie końćwkę lepiej rozegrałypoznanianki i prowadziły 26:20. W drugiej kwarcie olsztynianki zdołały zniwelować straty. Nadal spisywały się dobrze, nie miały chwil kryzysowych, które w takim spotkaniu mogą przynieć fatalne konsekwencje.W każdym razie blisko trzymały się przeciwniczek, a tuż przed przerwa dzieki udanym rzutom Karoliny Giżyńskiej i Natalii Żukowskiej wyrównały na 41:41. Co było najbardziej zaskakujące:. Statystyka rzutów za trzy: KKS 4/14, MUKS 1/9.

Druga polowa zaczęła się źle od celnych trafień Aleksandy Zięmborskiej, która w tym momencie miała na koncie 20 zdobytych punktów. KKS szybko poprawł wyniki ma 45:47 ( po akcjach Natalii Żukowskiej i Alicji Wawrzyniak), ale następne minuty zdecydowanie należały do MUKS-u. W efekcie poznanianki wygrały trzecią kwartę 21:10 i przed ostatnią odsloną prowadziły 62:51. To już były poważne straty, tym bardziej, że niebawem za pięć przewinień boisko opuściła dobrze spisująca się Natalia Żukowska, a pozostałe zawodniczki też były poważnie zagrożone. Ale ani myślały rezygnować. Sygnałem była celna trójka Alicji Wawrzyniak. Wynik 58:64 dawał jeszcze nadzieję. Do końca brakowalo sześć i pół minuty. Pani Alicja znów trafiła za trzy, a rezultat na 63:66 poprawiła Karolina Giżyńska. Był już więc kontakt i ponad cztery minuty gry. Zaczęła się wojna nerwów. Kazda akcja miała swoją wagę. Na niespełna trzy minuty przed syreną MUKS prowadził 70:65. Wszystko było jeszcze możliwe. W każdym razie olsztynianki walczyły do upadłego. W tym momencie ciżar gry przejęły na siebie Alicja Wawrzyniak i Joanna Chełchowska. Po kolejnej „trójce” tej pierwszej MUKS był już prawie w zasięgu (70:72), ale poznanianki zachowały zimną krew. Na 64 sekundy przed końcem prowadziły 75:72. Czasu ubywało, a kosze nie padały. Trzeba było przerwać akcje, by mieć szanse na odzyskanie piłki. Faulowała kapitan KKS (5 przewinienie), ale nadzieje, że MUKS nie zdobędzie punktów z osobistych spełzły na niczym. Świetnie dysponowana Aleksandra Zięmborska poprawiła na 77:72, w w ostatniej skundzie po kolejnych rzutach wolnych ustaliła rezultat na 79:72.

Oczywiście MUKS był faworytem decydującej potyczki, ale KKS po raz kolejny udowodnił, że nie boi się największych wyzwań. Tego, co w tym sezonie dokonał zasługuke na najwyższe slowa uznania. Dziękujemy Paniom z KKS Olsztyn i ich trenerom Państwu Sztąberskim za moc pozytywnych wrażeń. To nie jest zespół z lukratywnymi kontraktami, prowadzony pod kloszem, to sportowcy z prawdziwego zdarzenia, gdzie ambicja i przywiązanie do klubu są największymi wartościami.