W Gdańsku Truso przegrało ważną końcówkę – A mieli ich już w garści

W kolejnym meczu strefy pomorskiej o wejście do II ligi koszykarze MKS Truso Elbląg przegrali w Gdańsku z SKK AWFiS 69:74 (14:16, 8:19, 19:16, 28:23). Podopieczni trenera Arkadiusza Majewskiego „zawalili” drugą kwartę, w której popełnili tyle błędów, że straty, które ponieśli i tak były mniejsze niż to co działo się na boisku. Goście odnaleźli rytm po przerwie. Zaczęli odrabiać dystans i na początku czwartej odsłony doprowadzili do remisu 60:60. Niestety, potem gospodarze znów odskoczyli, a desperacka pogoń elblążan nie przyniosła efektu. Nasi przerywali akcje faulami, a rywale punktowali z osobistych.

SKK AWFiS Gdańsk – Truso Elbląg 74:69 (16:14, 19:8, 16:19, 23:28)

Truso Elbląg: Matkiewicz Piotr-22, Zalewski Marcin-1, Jędrzejewicz Damian-6,Jakubów Jarosław-6, Pożarycki Kamil-2, Stawiak Mateusz-0, Prokurat Piotr-9, Futrega Michał-0, Budziński Paweł-12, Wódecki Michał-11, Czarnul Grzegorz-0

Przykra porażka, która wprawdzie nie wyłączyła elblążan z walki o pulę finałową, ale ma konkretne konsekwencje. To druga przegrana z akademikami, ( w I rundzie było 68:70), którzy są też pretendentami do walki w dalszej fazie, a wtedy wyniki między tymi zespołami zostaną zaliczone, a więc na starcie będzie 0:2. Trzeba teraz skupić się na rywalizacji by utrzymać wysoką pozycję w tabeli.