W Gdyni walka do ostatniej minuty – A Truso zaczęło tak dobrze…

Koszykarze Truso Elbląg przystępowali do rundy finałowej rozgrywek o wejście do II ligi z niekorzystnym bilansem (2-4) i w spotkaniach decydujących o kolejności w strefie pomorskiej musza odrabiać straty. Po dobrym początku (zwycięstwo u siebie nad zespołem z Kielna) przyszła jednak wyjazdowa porażka w Gdyni. Nieznaczna, bo zaledwie różnicą pięciu punktów, ale na tyle przykra, że początek meczu był znakomity i wydawało się, że elblążanie niepodzielnie panują na boisku. Potem jednak coś się zacięło i gospodarze z nawiązką odrobili dystans, wygrywając ostatecznie 71:66 (14:25, 16:6, 16:16, 25:19)

GTK Gdynia – Truso Elbląg 71:66 (14:25, 16:6, 16:16, 25:19)

Truso Elbląg: Piotr Matkiewicz-13, Piotr Prokurat-11, Damian Jędrzejewicz-0, Jarosław Jakubów-4, Krzysztof Jasiński-0, Marcin Gawron-4, Marcin Krakowiak-17, Paweł Budziński-12, Grzegorz Czarnul-0, Mateusz Stawiak-0

Goście rozpoczęli z dużym animuszem. Grali pomysłowo, agresywnie pod tablicami wygrywając większość zbiórek. Od razu znalazło to odzwierciedlenie na tablicy wyników. Nie wiadomo z jakich przyczyn w następnej odsłonie w zespół Truso wstąpiła zupełna niemoc. Zaledwie sześć zdobytych oczek i gospodarze już do przerwę odrobili straty. Być może wpływ na to miała kontuzja Krzysztofa Jasińskiego, która wyeliminowała do z gry. Po bardzo wyrównanej trzeciej kwarcie, w czwartej więcej inicjatywy wykazali gdynianie. To oni zyskali przewagę na deskach i to pozawalało na ponawianie akcji. GTK zyskał minimalny dystans i mimo prób elblążan utrzymał cenne zwycięstwo. Szkoda straconych punktów. W składzie zabrakło Sadowskiego, a to też ograniczało pole manewru trenerowi Adamowi Prusowi.

UKS Kielno – Bat Sierakowice 78:60 (20-17;13-19;21-7;24-17)

GTK Gdynia – MKS Truso Elbląg 71:66 (14-25,16-6,16-16,25-19)

SSK Kobylnica – MTS Basket Kwidzyn 97:107 (24-27;25-21;23-40;25-19)

Neptuns Gdańsk – SMS PZKosz Władysławowo 78:75(11:24, 27:18, 15:10, 25:23)

1 GTK Gdynia  8:0

2 Bakset Kwidzyn 6:2

3 UKS Kielno 5:3

4 SMS PZKosz. Władysławowo 5:3