W Gniewinie walka na całego – Inter Parts ugiął sie w końcówce

Nadal bez zwycięstwa są w rozgrywkach II ligi koszykarze Inter Parts AZS UWM Olsztyn. W sobotę doznali czwartej porażki tym razem w Gniewinie z zespołem Żuraw King  Oskar  78:85(19:22,17:13,18:17,24:33). Trzy kwarty świetne w wykonaniu olsztynian, którzy wytrącili z rytmu faworyta. W ostatniej odsłonie zabrakło tak agresywnej  szczelnej obrony, stąd końcówka zdecydowanie dla gospodarzy. Ale gra niezła, oby była zwiastunem lepszych czasów dla akademików.

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Jacek Chojnacki-6, Przemysław Grabowski-2, Mariusz Olejko-6, Rafał Kułakowski-0, Piotr Ćwirko-0, Rafał Kacprzak-0, Marcin Kowalewski-14, Rafał Chudzik-7, Tomasz Panewski-20, Jakub Chmielewski-11, Paweł Matysiak-6

Olsztynianie przez trzy i pół kwarty bezbłędnie realizowali założenia taktyczne, odcinając rywali od ich najsilniejszej broni rzutów za trzy punkty. W 36 min. przy jednopunktowym prowadzeniu akademicy na chwilę „odpuścili” i najlepszy snajper gospodarzy Paweł Pawłowski zdobył trzy oczka, a za chwile powtórzył wyczyn. Straciliśmy inicjatywę przeciwnicy z rozwagą bronili zwycięstwa. Świetnie egzekwowali rzuty wolne, i mimo naszych rozpaczliwych prób nie udało się  ich dogonić.

W zespole olsztyńskim zabrakło tym razem Michała Kucharskiego, który musiał wyjechać i przez kilka kolejek nie wystąpi , natomiast godny odnotowania jest powrót na boisko po kontuzji Jakuba Chmielewskiego, który w ciągu 16 minut gry zdobył 11 punktów.