W Legionowie Nenufar nie pohulał – Strefa nie do przejścia…

Nie udała się III-ligowawyprawa koszykarzom Nenufaru Kode Ełk do Legionowa. Wiadomo było, że czeka ich bardzo trudne zadanie i rzeczywistość to potwierdziła. Porażka 77:107 była efektem bezradności gości zmiane taktyki przez rywali. Gdy ci zastosowali obronę strefową, ełczanie byli bezradni i błyskawicznie stracili kontakt z przeciwnikiem. To kolejna nauka, że trzeba być przygotowanym na wszystko.

Legion Legionowo – Nenufar Kode Ełk 107:77 (24:15, 35:22, 34:23, 14:17)

Nenufar Kode Ełk: Gąsiorek  30, Stansiławajtys 14, Walak 7, Pawłowski 6, Kartaszow 6, Mocarski 5, Myszkowski 3, Romatowski 3, Hartung 2, Łowczyk 1, Twardowski

Gospodarze, którzy należą do faworytów grupy C III ligi od początku przejęli inicjatywę i w pierwszej kwarcie uzyskali sporą przewagę. W kolejnej odsłonie ełczanie zaczęli wreszcie rzucać celnie i zbliżyli się do rywali na 29:33, jednak ci zmienili obronę na strefę i to stanowiło dla gości duży problem. Nenufar nie potrafił znaleźć na to recepty, grał schematycznie, bez pomysłu, do tego nieskutecznie. Za to rywale wykorzystywali każdą okazje i po trzech kwartach ich przewaga wzrosła do 33 oczek. Mecz był więc rozstrzygnięty, a wygranie przez ełczan ostatniej odsłony nie miało większego znaczenia, chyba, że poprawiło samopoczucie. Ełczanie po meczu narzekali na zbyt „wyrobione” obręcze przy koszach. To na pewno stanowiło trudność, ale porażka była przede wszystkim konsekwencją różnicy w umiejętnościach.

BKS TUR Bielsk Podlaski – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 124:56

KS Legion Legionowo – UKS Nenufar Kode Ełk 107:77

SKK Siedlce – PKK Żubry Białystok 47:101

UKS 2 Wołomin – Hutnik BMA 50:102

1 PKK Żubry Białystok 5 10 475:306

2 Hutnik BMA 5 9 467:283

3 BKS TUR Bielsk Podlaski 5 9 408:305

4 KS Legion Legionowo 5 9 461:357