W lidze juniorów kętrzynianie nie żartują – Olimp pokazał się w Elblągu

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo. To bilans koszykarzy Olimpu Kętrzyn w lidze juniorów strefy pomorskiej. W grupie A obok czterech zespołów województwa warmińsko-mazurskiego grają jeszcze zawodnicy Basketu Kwidzyn, ale na razie nie odgrywają większej roli. Natomiast kętrzynianie potwierdzają umiejętności, a zwycięstwo w sobotę (22 października) w Elblągu nad MKS Truso 80:57 (20:10, 19:23, 22:11, 19:13), wywarło duże wrażenie.

MKS Truso Elbląg – UKS Olimp Kętrzyn 57:80 (10:20, 23:19, 11:22, 13:19)

MKS Truso Elbląg: Adam Lipski-2, Michał Furlega-18, Łukasz Paszkowski-2, Kacper Szymański-19, Damian Karhut-0, Damian Wiciński-4, Sebastian Gliński-3, Karol Kozłowski-0. Mateusz Burzyński-5, Eryk Giers-4

UKS Olimp Kętrzyn: Kamil Wasilewski-0, Paweł Juchniewicz-14, Patryk Szarkowicz-3, Arkadiusz Siwek-8, Tomasz Korpalski-0, Mateusz Sienkiewicz-24, Mateusz Mucha-0, Maciej Kaziród-5, Kamil Maśliński-0, Łukasz Trusewicz-12, Adam Siewruk-22, Maciej Wasilewski-0.

Kolejny dobry występ Olimpu, który już w pierwszej kwarcie osiągnął przewagę. Wprawdzie elblążanie do przerwy trochę zniwelowali straty, mając nadzieje na dobra passe w drugiej połowie, ale ich plany szybko legły w gruzach. To kętrzynianie odzyskali inicjatywę i z każdą minutą zwiększali dystans. W ostatniej kwarcie było trochę indywidualnych akcji z obu stron, ale losy spotkania dawno zostały przesądzone.