W lidze juniorów Trójeczka wygrała w Mrągowie – Biednemu wiatr w oczy

W meczu grupy A strefy pomorskiej juniorów koszykarze zespołu As Mrągowo przegrali z UKS Trójeczka Olsztyn 55:92 (15:17, 9:26, 12:22, 19:27). Niespodzianki nie było, olsztynianie odnieśli wysokie zwycięstwo, ale mrągowianie też zasłużyli na brawa. W tym meczu byli w trudnej sytuacji, bowiem w drugiej kwarcie ich czołowy zawodnik Kamil Mirosz odniósł kontuzję i trener Bartosz Koziatek nie miał praktycznie możliwości zmian, Kilku innych zawodników jest chorych lub nie w pełni sił po chorobie.

As Mrągowo – Trójeczka Olsztyn 55:92 (15:17, 9:26, 12:22 19:27)

As Mrągowo: Oskar Kalinowski-2, Krzysztof Durka-6, Kamil Mirosz-6, Adrian Durka-28, Mateusz Zyśk-4, Paweł Bosek-9

Trójeczka Olsztyn: Adam Martul-10, Rafał Soćko-1, Tomasz Sobolewski-30, Dawid Kwiatkowski-14, Kacper Maraszek-20, Tomasz Kołakowski-5, Łukasz Podgórski-12

Mrągowianie rozpoczęli mecz z dużym animuszem, a co istotne realizowali zadania taktyczne. Dotrzymywali kroku faworytom i przegrali pierwszą kwartę tylko dwoma punktami. W drugiej odsłonie kontuzji doznał czołowy gracz Asa Kamil Mirosz i gra gospodarzy się posypała… Olsztynianie opanowali zupełnie sytuację i powiększali przewagę. Są w tej chwili drużyną dużo lepszą, a nieszczęście mrągowian tylko ułatwiło im zadanie. Koszykarze Asa mimo kłopotów walczyli do końca o jak najbardziej honorowy wynik i za to należą im się brawa. Dopingowała ich grupa kolegów i…przeciwników ligowych z Olimpu Kętrzyn, za co mrągowianie za naszym pośrednictwem chcieli podziękować.

MTS Basket Kwidzyn – MKS Truso Elbląg 96:63 (25-17,26-8,21-16,24-22 )

Truso Elbląg: Damian Wiciński-20, Sebastian Gliński-15, Damian Karhut-6, Eryk Gers-6, Michał Futrega-6, Łukasz Paszkowski-6, Adam Lipski-4, Karol Kozłowski-0