W lidze juniorów zwycięski Olimp Kętrzyn – Do jednego kosza… –

W derbach województwa warmińsko-mazurskiego strefy pomorskiej juniorów w koszykówce Olimp Kętrzyn wysoko pokonał we własnej hali As Mrągowo 99:57 (24:11, 25:7, 24:20, 26:19). Był to debiutancki mecz mrągowian, natomiast drugie kolejne zwycięstwo kętrzynian. Którzy na inaugurację pokonali w Kwidzynie Basket. W tej grupie występuje pięć zespołów (oprócz wymienionych: Truso Elbląg i Trójeczka Olsztyn). Trzy najlepsze awansują do następnej fazy rywalizacji.

Olimp Kętrzyn – As Mrągowo 99:57 (24:11, 25:7, 24:20, 26:19)

Olimp Kętrzyn: Kamil Wasilewski-4, Paweł Juchniewicz-14, Patryk Szarkowicz-6, Arkadiusz Siwek-6, Tomasz Korpalski-8, Mateusz Sienkiewicz-14,Mateusz Mucha-2, Kamil Maśliński-2,Łukasz Trusewicz-11, Adam Siewruk-26, Maciej Wasilewski-3, Maciej Koziród-3

As Mrągowo: Oskar Kalinowski-0, Krzysztof Durka-7, Kamil Mirosz-7, Michał Kołodziej-0, Adrian Durka-13, Daniel Dąbrowski-0, Mateusz Ziejka-6, Wojciech Leszczyński-0, Marcel Portaski-0, Grzegorz Żyra-0, Mateusz Zyśk-8, Paweł Bosek-6.

Kętrzynianie byli faworytami i ze swej roli wywiązali się bez zarzutu. Do przerwy uzyskali bardzo dużą przewagę i po zmianie stron była okazja by dać szansę gry wszystkim zawodnikom. Mecz trochę się wyrównał, ale i te kwarty padły łupem gospodarzy. Olimp był lepszy we wszystkich elementach i na tym etapie rozgrywek może być groźny dla zespołów z Elbląga i Olsztyna. Jak będzie? Zobaczymy.