W Łowiczu Inter Parts bez szans – Jedna kwarta to za mało

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy play off  II ligi koszykarzy przyniósł zwycięstwo Księżaka Łowicz nad olsztyńskim Inter Parts AZS UWM Olsztyn 108:84 (33:31, 28:18, 26:21, 21;14). Rozmiary wygranej w tej fazie rozgrywek nie są ważne, ale tak wyraźna dominacja robi wrażenie. Oczywiście gospodarze byli faworytem (startowali z 3 miejsca), ale po cichu liczyliśmy na niespodziankę, wszak akademicy są zdolni do wielkiej gry. Tu jednak tylko w pierwszej kwarcie prowadzili równorzędna walkę. Potem Księżak uzyskał przewagę, która systematycznie powiększał. W najbliższa sobotę rewanż w Olsztynie. Jeśli AZS wygra, trzecia decydująca potyczka znów w Łowiczu.

Księżak Łowicz – Inter Parts AZS UWM Olsztyn 108:84 (33:31, 28:18, 26:21, 21;14).

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Dorian Bacławski-1, Paweł Śpica-22, Jarosław Chojnacki-12, Piotr Rosiński-6, Krzysztof Kawałek-8, Mariusz Olejko-0, Marcin Kowalewski-14, Jarosław Andrusiewicz-12, Karol Obarek-9, Rafał Kułakowski-0.

W pierwszej kwarcie oba zespoły poszły na typową wymianę ciosów, a olsztynianie nie ustępowali gospodarzom. Szaleńcze tempo nie mogło trwać wiecznie. W drugiej odsłonie Księżak wzmocnił defensywę i przyniosło to efekty. AZS zaczął popełniać błędy (sporo strat) i od razu znalazło to odzwierciedlenie na tablicy wyników. Przewaga wzrosła do 12 punktów, ale była jeszcze do odrobienia.

Niestety po zmianie stron zabrakło nam atutów, natomiast gospodarze byli bardzo konsekwentni eliminując największe zagrożenia ze strony olsztynian. Z każdą minutą odbierali akademikom chęć do gry i w końcówce zupełnie opanowali sytuację. Goście widząc, że nic już nie zdziałają nie walczyli z taką determinacją.

Dobry mecz Pawła Śpicy, który jednak opuścił boisko za pięć przewinień na 4 minuty przed końcem. Czy AZS jest w stanie wygrać z Księżakiem i doprowadzić do trzeciego meczu? Z pewnością. Ale trzeba w sobotę wznieść się na wyżyny.