W Piszu radość z pierwszej wygranej – Domagali się setki i jest setka

Koszykarze II-ligowej drużyny TSK Roś Pisz po niezłym choć zakończony porażką spotkaniu w Piasecznie tym razem schodzili z parkietu w pełni zadowoleni. W sobotę (9 października) pokonali we własnej hali UKS Trójka Żyrardów 100:69 (27:16, 23:21, 24:17, 26:15). Zwycięstwo gospodarzy nie było ani przez chwile zagrożone, a cieszyła efektowna gra do końca. Pisanie dążyli do zdobycia 100 punktów i to się im udało.

TSK Roś Pisz – UKS Trójka Żyrardów 100:69 (27:16, 23:21, 24:17, 26:15)

TSK Roś Pisz: Mateausz Bessman-12, Jakub Stanisławajtys-4, Mikołaj Lackowski-6, Michał Zapert-2, Mateusz Kazimierczuk-14, Kamil Zajkowski-2, Jakub Bellowski-0, Szymon Urbański-17, Patryk Zapert-6, Konrad Niewczas-16, Jan Świtaj-15, Szymon Ćwikliński-16.

Koszykarze TSK Roś odnieśli pierwsze zwycięstwo i to w bardzo efektownym stylu. Już przed tygodniem w Piasecznie zaprezentowali spore możliwości, ale we własnej hali czuli się znacznie pewniej. Prowadzili przez cały mecz. Po trzech minutach 11:2 i choć goście trochę ochłonęli i zmniejszyli dystans, to w końcówce tej odsłony piszanie znów zanotowali skuteczna serię. Przewaga rosła. Po przerwie sięgała prawie 30 punktów. Emocji nie było za wiele, ale gra gospodarzy cieszyła, przede wszystkim duża swoboda i niezła skuteczność. Wystąpili wszyscy zawodnicy wpisani do protokołu i prawie każdy zapunktował. Ważne, że skład jest w miarę szeroki, bo w sezonie drużynę czeka wiele dużo cięższych spotkań niż to sobotnie.

Isetia Erzurum – AZS UJK Kielce 83:80

MKS Ochota Warszawa – Sokół Ostrów Mazowiecka 78:109

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski – KKS Polonia Warszawa 09.10.2021 16:30

Żubry Chorten Białystok – Kolejarz Basket Radom 75:59

TSK Roś Pisz – UKS Trójka Żyrardów 100:69

Akademia Koszykówki Legii Warszawa – ŁKS Łódź 10 października 74:104

Energa Hutnik Koszykówka – MUKS Piaseczno 10 października 77:75

1 KKS Polonia Warszawa 6 3 257 – 195