W pomorskiej lidze juniorów – Jak nie strefa to każdy swego

W rozgrywkach strefy pomorskiej juniorów do bardzo ciekawej konfrontacji doszło w Kętrzynie, gdzie Olimp po zaciętej walce pokonał Truso 92:82 , praktycznie eliminując elblążan z rywalizacji o finał. Niezły poziom, wyrównana walka i emocje do ostatniej minuty, bowiem gospodarze musieli odrabiać poważne straty. W drugim spotkaniu w Kwidzynie siły były nierówne. Ambitni mrągowianie nie mieli szans  i oczywiście przegrali 29:121, ale ważne, że starają się w każdym meczu dać z siebie wszystko. Jeszcze dziś nie widać efektów, ale na przyjdą niebawem.

Olimp Kętrzyn – Truso Elbląg 92:82 (21:17. 27:32. 15:20. 29:13)

Olimp Kętrzyn: Kamil Wasilewski-0, Paweł Juchniewicz-16, Patryk Szarkowicz-15, Arkadiusz Siwek-2, Tomasz Korpalski-0, Mateusz Sienkiewicz-17, Arkadiusz Mucha-0, Maciej Kaziród-2, Kamil Maśliński-0, Łukasz Trusewicz-10, Adam Siewruk-30, Maciej Wasilewski-0

Truso Elbląg: Eryk Gers-24, Karol Kozłowski-4, Łukasz Paszkowski-11,, Damian Karhut-7, Damian Wiciński-3, Daniel Szupłak-0, Maciej Minkiewicz-0, Sebastian Gliński-21, Michal Futrega-9, Mateusz Burzyński-3

Zacięte i emocjonujące spotkanie, w którym gospodarze dopiero w ostatniej kwarcie zapewnili sobie zwycięstwo. Długo nie potrafili sobie poradzić z rywalem, który na obroną strefowa kętrzynian odpowiedział najlepsza bronią – celnymi rzutami za trzy punkty. W połowie trzeciej odsłony Olimp przeszedł na krycie każdy swego i przyniosło to efekt w końcówce, którą gospodarze rozstrzygnęli bezdyskusyjnie. Ich dużym problemem w tym meczu była mała skuteczność w wykonywaniu rzutów osobistych.(aż 16 niecelnych). Trener Olimpu Joanna Potraffke świadomie mało ingerowała w poczynania zespołu. Chciała by zawodnicy sami rozwiązywali problemy na boisku i zmieniali sposób gry w zależności od sytuacji

{gallery}ke10{/gallery}

Basket Kwidzyn – AS Mrągowo 121:29 (43:4. 24:7, 36:10, 18:8)

AS Mrągowo: Krzysztof Durka-7, Kamil Mirosz-5, Michał Kołodziej-2, Adrian Durka-10, Mateusz Ziejka-2, Paweł Bosek-3, Oskar Kalinowski-0, Daniel Dąbrowski-0, Wojciech Leszczyński-0, Marcel Portaski-0, Grzegorz Żyra-0.

Mrągowianie ugięli się w pierwszej kwarcie po huraganowych atakach gospodarzy. Debiutantom trzeba dać czas by oswoili się z nowymi rozgrywkami, tu rywale są dużo mocniejsi niż w lokalnych rozgrywkach szkolnych. Wynik wysoki, ale w miarę upływu czasu AS walczył skuteczniej, nie na tyle jednak by prowadzić z rywalami równorzędna walkę.