W Siedlcach KKS nie zagroził faworytkom – Bez dreszczyku emocji

W ostatnich potyczkach koszykarki KKS Apteki Arnika toczyły wyrównane boje z rywalkami i choć zazwyczaj przegrywały to losy meczów ważyły się do ostatniej kwarty. W Siedlcach scenariusz był inny. Drużyna MKK od początku dyktowała warunki , do przerwy uzyskała na tyle wyraźna przewagę, że dalsza część gry przebiegała bez większych emocji. Pozostaliśmy więc z jednym zwycięstwem, a drugiego szukać będziemy następnym razem. Zespól gospodarzy wygrał 87:67 (22:16, 21:12, 28:22, 16:17)

MKK Siedlce – KKS Apteki Arnika 87:67 (22:16, 21:12, 28:22, 16:17)

KKS Apteki Arnika : Karina Różyńska-17, Dominika Spittal-4, Joanna Markiewicz-0, Natalia Żukowska-0, Alicja Szych-2, Iwona Polak-4, Alicja Minczewska-14, Patrycja Ulaszewska-2, Jessica Musijowska-10, Anna Todys-3, Ksenia Zajączkowska-0, Aleksandra Żygowska-0

Olsztynianki kiepsko weszły w to spotkanie. MKK do doświadczona i wyrównana drużyna. Szybko zwietrzyła szansę, że można ten mecz bezpiecznie kontrolować. Przewaga wzrastała błyskawicznie i do przerwy wynosiła już 15 punktów. W początkowym okresie jedyną punktującą w KKS zawodniczką była praktycznie Alicja Minczewska. Po kwadransie gry zdobyła 13 oczek na 19 całego zespołu.

Po zmianie stron gra wyrównała się. Nie tylko dlatego, że KKS zagrał lepiej, ale przede wszystkim zespół Siedlec nie musiał szaleńczo atakować, lecz tylko czuwać nad wynikiem. I tak było już do samego końca. Z pewnością nie było to widowisko, które może głęboko utkwić w pamięci.