W Sopocie Inter Parts nie powalczył – Przeszli obok meczu

Są mecze, o których chce się jak najszybciej zapomnieć. Do takich należeć będzie zapewne potyczka koszykarzy Inter Parts AZS UWM Olsztyn w Sopocie z rezerwami Trefla. Akademicy rozpoczęli mecz niemrawo i tak samo skończyli. Porażka 56:87 (13:30,16:14,18:29,9:14) to surowa lekcja, niestety nie pierwsza w tym sezonie II ligi.

Trefl II Sopot – Inter Parts AZS UWM Olsztyn 87:56 (30:13, 14:16, 29:18, 14:9)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Dorian Bacławski-0, Przemysław Grabowski-2, Rafał Kułakowski-2, Jacek Chojnacki-4, Piotr Ćwirko-4, Piotr Rosiński-3, Kamil zajkowski-2, Marcin Kowalewski-24(3×3), Rafał Chudzik-5, Tomasz Panewski-2, Michał Kucharski-0, Paweł Matysiak-8(2×3).

Nie minęły dwie minuty, a gospodarze prowadzili już 11:2, przy czym osiem oczek zdobył najlepszy snajper Trefla Paweł Kikowski. Wprawdzie olsztynianie za chwilę odrobili dystans do czterech punktów, ale były to złudne nadzieje, że w tym spotkaniu zagrożą rywalom. W drugiej fazie tej kwarty sopocianie wręcz zdemolowali Inter Parts, a wynik 30:13 zaznaczył ich dominację.

W drugiej odsłonie akademicy próbowali zmniejszyć straty, ale były to bardzo krótkie momenty mobilizacji. Gospodarze panowali nad sytuacją i w zasadzie tak było już do samego końca. Kortowianie nie potrafili utrudnić życia Kikowskiemu, który zdobył łącznie aż 35 punktów. Z naszej strony próbował dorównać mu Marcin Kowalewski i zapisał niezły bilans, jednak pozostali byli pasywni. Mało rzutów, a do tego kiepski procent skuteczności.

Żyrardowianka Żyrardów – Basket Piła 86:77

Trefl II Sopot – AZS UWM Olsztyn 87:56

PWiK Piaseczno – AZS WSGK POLFARMEX Kutno 96:88

MON – POL Płock – SIDEn Polski Cukier Toruń 77:93

WOSSM Warszawa – Etmal Korsarz Gdańsk 64:66

KK Świecie – Żuraw King Oscar Gniewino 63:61

Tur Bielsk Podlaski – SMS PZKosz Władysławowo 86:79

1. SIDEn Polski Cukier Toruń 46 24  22 – 2  1951 – 1545