W strefie juniorek i kadetek – KKS i Truso na plusie

W meczu strefy pomorskiej ligi juniorek koszykarki KKS Olsztyn pokonały na wyjeździe Pomorze Dąbrówka 72:58 (11;26, 23;12, 24:7, 14:13). Olsztynianki wystawiły trenera Sztąberskiego na próbę nerwów. Z kretesem przegrały pierwszą kwartę, w drugiej było już 18:36 dla rywalek. Od tego momentu do przerwy punktowały tylko olsztynianki.

Po zmianie stron był to już jednostronny mecz, zwycięstwo KKS-u pewne, choć jak widać z… dreszczykiem.

KKS Olsztyn: Patrycja Jastrzębska-21, Ksenia Zajączkowska-14, Iwona Polak-13, Andżelika Skarżycka-6, Natalia Żukowska-4, Natalia Dzieniszewska-4, Patrycja Grażewicz-0, Alicja Szych-0

1 VBW GTK Gdynia 4   8   394:223   4   0

2 KKS Olsztyn 5   9   404:328   4  1

3 Pomorze Gimnazjum Dąbrówka 6   9   455:448  3  3

4 UKS Bryza Kolbudy 5  6   295:371   1   4

5 UKS Jedynka Lębork 4   4   202:380   0   4

W Elblągu pękła setka

W meczu  ligi strefowej kadetek Truso Elbląg pokonało SKS II Starogard Gdańsk 119:52 (27:8, 31:8, 31:25, 30:11)

Truso Elbląg: Małgorzata Kimso-41, Zuzanna Wierzbińska-24, Patrycja Wochna-16, Paulina Kmiecik-16, Justyna Ferzyńska-10, Aleksandra Literska-6, Aleksandra Chyła-4, Natalia Kmiecik-2, Aleksandra Meuś-0

1 UKS Bryza Kolbudy 11   20    856:574    9  2

2 UKS Piątka-Foto Gocha Tczew 9   17    752:496    8  1

3 SKS I Dwójka Starogard Gdański  9   16   773:575    7   2

4 Truso Elbląg 10   14   660:677   4  6