W Wołominie sama śmietanka – KKS Olsztyn czwarty

Ogólnopolski turniej kadetek w Wołominie można śmiało nazwać małymi mistrzostwami kraju w tej kategorii. Spotkało się osiem zespołów, w tym kilka medalistek i finalistek z poprzedniego sezonu. W tym gronie KKS Olsztyn, który w swojej kategorii odbiega poziomem od najlepszych, choć dziewczęta starają się nadrobić czas i równać w górę. Olsztynianki awansowały do czolowej czwórki, tu jednak rywalki były zdecydowanie za mocne. W meczu o 3 miejsce KKS przegrał z SKS 12 Warszawa 33:65.

 

Piątek

KKS Olsztyn – MUKS Bydgoszcz 64:60

KKS Olsztyn – Huragan Wołomin 23:81

KKS Olsztyn: Karolina Janczewska (0 i 0), Olga radomska (0 i 0), Wiktoria Bałdyga (0 i 0), Laura Jastrzębowska (12 i 7), Wiktoria Henkiel (0 i 0), Kamila Kukła (0 i 0), Małgorzata Kniefel (9 i 5), Ewelina Sędek (0 i 0), Dominika Kowalewska (23 i 6), Kamila Żukowska I ( 3 i 3), Ewelina Stachyra (13 i 2), Kamila Żukowska II ( 4 i 0)

W pierwszej potyczce olsztynianki spotkały się z młodszymi o rok  przeciwniczkami i po bardzo dobrej grze odniosły cenne zwycięstwo. Warto dodać, że zespół z Bydgoszcz w roczniku 1998 zdobył tytuł mistrzyń Polski. Natomiast z Wołominem  na tym etapie szkolenia nie mieliśmy najmniejszych szans. Tam grają reprezentantki Polski kadetek, które pokazały nam miejsce w szeregu. W sobotę do południa ważny mecz z Basketem Warszawa. Jeśli wygramy, a jest to możliwe, znajdziemy się w czołowej czwórce.

W drugiej grupie występują: MKS Żyrardów SKS 12 Warszawa, Gimbasket Białystok i MKK Siedlce.

Sobota

W drugim dniu turnieju w Wołominie kadetki KKS Olsztyn rozegrały najpierw trzeci mecz grupowy z Basketem Warszawa. Zwycięstwo 50:47 dało drugie miejsce i awans do strefy 1-4. Jak można było oczekiwać rywalki w następnej fazie rywalizacji są już poza zasięgiem. W półfinale mimo przyzwoitej gry (wyróżniła się szczególnie Małgorzata Kniefel) KKS przegrał z Trójka Żyrardów 47 81 i w niedzielę zagra o 3 miejsce w turnieju z SKS 12 Warszawa. 

KKS Olsztyn – Basket Warszawa 50:47 (eliminacje)

KKS Olsztyn – Trójka Żyrardów 47:81 (półfinał)

KKS Olsztyn: Karolina Janczewska (0 i 0), Olga Radomska (0 i 0), Wiktoria Bałdyga (3 i 0), Laura Jastrzębowska (13 i 8), Wiktoria Henkiel (0 i 0), Kamila Kukła (1 i 1), Małgorzata Kniefel (10 i 21), Ewelina Sędek (0 i 2), Dominika Kowalewska (10 i 11), Kamila Żukowska I ( 8 i 0), Ewelina Stachyra (6 i o), Kamila Żukowska II ( 0 i 4)

Niedziela

W meczu o trzecie miejsce w turnieju KKS zgodnie z oczekiwaniami przegrał z SKS 12 Warszawa 33:65. jak już wspomnieliśmy trzy drużyny, uczestniczące w tej imprezie były absolutnie poza zasięgiem olsztynianek, a Wołomin przewyższał wszystkie pozostałe zespoły o dwie klasy.

Miłym akcentem było wybranie do pierwszej piątki turnieju Małgorzaty Kniefel, za najlepsza zawodniczkę KKS uznano Dominikę Kowalewską.

KKS Olsztyn – SKS 12 Warszawa 33:35

KKS Olsztyn: Karolina Janczewska-0, Olga Radomska-3, Wiktoria Bałdyga-0, Laura Jastrzębowska-1, Wiktoria Henkiel-0, Kamila Kukła-2, Małgorzata Kniefel-10, Ewelina Sędek-0, Dominika Kowalewska-17,  Kamila Żukowska I-0, Ewelina Stachyra-0 , Kamila Żukowska II-0

Kolejność finału A

1 Huragan Wołomin

2 Trójka Żyrardów

3 SKS 12 Warszawa

4 KKS Olsztyn

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x