W Żyrardowie łatwo i przyjemnie – Jak połączyć skuteczność z widowiskiem?

Koszykarze Inter Parts AZS UWM Olsztyn znów na fali. Po dobrym spotkaniu rozbili na wyjeździe Żyrardowiankę 90:65 (28:22, 20:15, 20:10, 22;18), nie pozostawiając nawet cienia wątpliwości kto jest lepszy. Olsztynianie doskonale weszli w ten mecz. Do przerwy zyskali przewagę, która dała komfort. To gospodarze musieli się denerwować, a w zasadzie miotali się po boisku, natomiast akademicy bezlitośnie punktowali. Skuteczność była mocną stroną Inter Parts. Prawie 60 procent z gry, blisko 80 w egzekwowaniu rzutów wolnych. A jak idzie karta wtedy i fajerwerki wychodzą. Takich zagrań też nie brakowało.

 

Żyrardowianka – Inter Parts AZS UWM Olsztyn 65:90 (22:28, 15:20, 10:20, 18:22)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Dorian Bacławski-2, Paweł Śpica-6, Jarosław Chojnacki-13, Piotr Ćwirko-2, Piotr Rosiński-5, Krzysztof Kawałek-12, Mariusz Olejko-6, Marcin Kowalewski-29, Jarosław Andrusiewicz-11, Karol Obarek-4, Rafał Kułakowski-0

{gallery}pa4{/gallery}

Oczywiście dyspozycja olsztynian w konkretnym meczu zawsze jest dużą niewiadomą, ale tym razem wszystko ułożyło się według założonego scenariusza. To była niedziela akademików, którzy zaimponowali dynamiką gry i dobra taktyką. Mieli też w osobie Marcina Kowalewskiego wybitnego snajpera, który rzucał celnie z każdej pozycji. Jego talenty znamy, ale wszystko podporządkowane było założeniom przedmeczowym, które zawodnicy realizowali z konsekwencją. Ale nie byli by sobą, gdyby od czasu do czasu nie pozwolili sobie na małe odstępstwa. Może dlatego kochamy Inter Parts, bo choć gra się w meczu o zwycięstwo to od czasu do czasu warto zrobić coś dla siebie i kibiców.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x