Walka do końca w Wejherowie – KKS znów bardzo blisko

Koszykarki KKS Olsztyn przegrały w ostatnim meczu fazy zasadniczej rywalizacji w I lidze centralnej z GTK w Wejherowie 88:95 (24:23,25:26, 17:25, 22:21). Było to niezwykle zacięte, emocjonujące spotkanie. O porażce zadecydowała słabsza gra olsztynianek pod koniec trzeciej kwarty, kiedy zespół gospodarzy uzyskał 8-punktowa przewagę. W drugiej odsłonie KKS prowadził różnica dziewięciu oczek, ale do przerwy nie utrzymał różnicy.

GTK Wejherowo – KKS Olsztyn 95:88 (23:24, 26:25, 25:17, 21:22)

KKS Olsztyn: Karina Różyńska-30, Dominika Spittal-2, Karolina Skiejka-0, Joanna Markiewicz-23, Kamila Kowalewska-9, Jolanta Wichłacz-5, Alicja Minczewska-5, Emilia Rutkowska-6, Patrycja Ulaszewska-0, Magdalena Saternus-2, Paulina Smol-6.

Mecz nie miał aż tak dużego znaczenia, bowiem przed pierwszym gwizdkiem wiadomo było, że oba zespoły zagrają w dalszej fazie rozgrywek w innych grupach. Olsztynianki, które niebawem czeka ostra walka o utrzymanie się w I lidze, chciały przećwiczyć kilka nowych wariantów w ataku, a grając bez „ciśnienia” zaprezentować efektowny basket. Udało się jedno i drugie, zabrakło wprawdzie zwycięstwa, ale te potrzebne będą w następnych spotkaniach.

Mecz był bardzo wyrównany. W KKS-ie  doskonale zagrały Karina Różyńska (dodatkowo mobilizowała ją obecność na spotkaniu rodziców) i Joanna Markiewicz. W trzeciej kwarcie w ostrym starciu ucierpiała Kamila Kowalewska i na parkiet już nie powróciła. Wówczas rywalki uzyskały nieznaczną przewagę, która utrzymały do końca. Duża w tym zasługa Claudii Sosnowskiej, która wzięła na siebie ciężar gry.

Po dłuższej przerwie wystąpiła Karolina Skiejka, ale widać, że potrzeba jeszcze czasu by wróciła do pełnej dyspozycji.

GTK Wejherowo – KKS Olsztyn 95:88

Arcus SMS PZKosz Łomianki – MUKS Poznań 52:66

SKS Unia Swarzędz – AZS Uniwersytet Warszawski 62:67

AZS Uniwersytet Gdański – MKS PWSZ KON-BET Konin 82:59

1. MUKS Poznań   32 16   16 – 0   1185 – 841

2. AZS Uniwersytet Warszawski   26 16   10 – 6   1088 – 1060

3. Arcus SMS PZKosz Łomianki   25 16   9 – 7   1155 – 1074

4. GTK Wejherowo  25 16   9 – 7    1143 – 1131