Wielki dzień Zuchów z Pisza – Jak się na nich patrzy…serce rośnie

W niedzielę (19 maja) w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu odbył się trzeci i ostatni turniej mini koszykówki chłopców w kategorii "Zuchy 2002". Młodzi koszykarze walczyli o Puchar Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Koszykówki czyli de facto o Mistrzostwo Województwa. Po turniejach w Działdowie i Elblągu, ostateczne rozstrzygnięcia miały zapaść w Piszu. Gospodarze musieli wygrać swoje mecze, by zapewnić sobie pierwsze miejsce i tak się stało.

Podopieczni Pawła Szary, pomimo osłabień kadrowych, rozegrali świetne zawody i pokonali swoich rywali. Co ważniejsze, gra młodych koszykarzy bardzo podobała się licznie zgromadzonej publiczności, którą przede wszystkim tworzyły rodziny zawodników. Po wielu latach przerwy, koszykarze TSK „Roś” Pisz ponownie zostali klubowymi Mistrzami Województwa.

TSK „Roś” Pisz – UKS „Sokół” Działdowo 48:26 (16:2, 7:8, 17:8, 8:8)

Punkty dla TSK i: (P. Zapert – 17, A.Kłos – 12, D. Mielnicki – 4, J. Uliszewski – 4, Ł. Bessman – 3, K. Mielnicki – 2, M. Lesiński – 2, B. Góralczyk – 2, K. Przybyłowski – 2, M. Szablak, B. Kucisz.)

Cudowna i konsekwentna gra w obronie na całym boisku w pierwszej kwarcie piszan, kompletnie zdezorientowała gości, którzy tylko 2-3 razy byli w stanie przejść połowę boiska. W drugiej kwarcie dało się odczuć brak Szymona Zalewskiego pod koszem i działdowianie prowadzili wyrównaną grę. W trzeciej kwarcie piszanie jeszcze powiększyli i można było dać szansę występu wszystkim zawodnikom. Należy dodać, że koszykarze TSK pokazali kilka akcji w ataku, których nie powstydziliby się gracze o wiele lat starsi.

UKS „Trójka” Działdowo – UKS „Jar” Elbląg 48:18.

UKS „Trójka” Działdowo” – UKS „Sokół” Działdowo 34:16.

TSK „Roś” Pisz – UKS „Jar” Elbląg 61:16 (19:4, 16:4, 16:4, 10:4)

Punkty dla TSK: P. Zapert  -23, A. Kłos  -10, K. Przybyłowski – 9, D. Mielnicki – 6, Ł. Bessman – 5 (1 x 3 pkt.)J. Uliszewski – 4,  K. Mielnicki – 2, B. Kucisz – 2, B. Góralczyk, M. Lesiński, M. Szablak.)

Ponownie dobra gra w obronie i niezła skuteczność w ataku. Chłopcy grali „na luzie” i widać było pewność w tym, co prezentują na boisku. Trener znów dał pograć wszystkim zawodnikom, którzy nie zawiedli jego oczekiwań. Po końcowym gwizdku sędziego młodzi koszykarze TSK mogli odtańczyć „taniec radości” skandując „TSK mistrza ma…!!!”