Wierzyli do końca dlatego wygrali – Truso wyszło z okrutnych tarapatów

Jeszcze na sześć sekund przed końcem koszykarze Truso Elbląg przegrywali w Gdańsku z Neptunsem i wtedy osobiste wykorzystał Jarek Jakubów. Był remis. Gospodarze wyprowadzali piłkę, ale ją stracili. Piotr Prokurat w ostatniej sekundzie rzucił i tak elblążanie wygrali 70:68 przegrany mecz. Bo to co stało się tuż przed syreną to jedno. Po trzech kwartach gdańszczanie prowadzili 58:45 i nie było żadnych widoków na zwycięstwo, bo to nie był dzień Truso. Determinacja i ambicja w ostatniej odsłonie zostały nagrodzone i w ten sposób nieoczekiwanie elblążanie wzbogacili się o dwa punkty.

Neptuns Gdańsk – MKS Truso Elbląg 68:70 (20:16, 19:14, 19:15, 10:25)

MKS Truso Elbląg: Piotr Matkiewicz-12, Marcin Krakowiak-18, Piotr Prokurat-10, Kamil Pożarycki-7, Marcin Zalewski-9, Paweł Budziński-4, Mateusz Stawiak-2, Jarosław Jakubów-8, Marcin Gawron-0, Mateusz Giedyń-0.

{gallery}nep4{/gallery}

Przez trzy kwarty elblążanie z uporem starali się rzucać z półdystansu i dystansu. A mieli tego dnia źle nastawione celowniki. Ponieważ na tablicach też nie szło najlepiej przeciętny w sumie zespół gospodarzy punktował i zwiększał przewagę. Dopiero w ostatniej odsłonie Truso zmieniło taktykę. Drużyna zaczęła grać bardziej kombinacyjnie i przede wszystkim agresywniej w strefie podkoszowej. Okazało się, że to dobra recepta. Rywale zaskoczeni takim obrotem sprawy pogubili się, mnożyły się błędy. Dystans punktowy malał a w elblążanach narastała wiara, że jeszcze nic straconego.  Ale przyznamy – zwycięstwo w takich okolicznościach zdarza się  nieczęsto…