Wilki Morskie to brzmi groźnie – Truso zwarte i gotowe

Koszykarze MKS Truso Elbląg wygrali rywalizację w strefie pomorskiej seniorów i w nagrodę uzyskał prawo gry w turniejach o II ligę. Kwalifikacja jest dwustopniowa. W półfinale elblążanie zagrają w Stargardzie Szczecińskim, a ich rywalami będą: Wilki Morskie Szczecin (gospodarz), Rosa Radom i Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Dwa najlepsze zespoły przechodzę do finału z zaliczeniem spotkania z pierwszego turnieju.

 Trzeba przyznać, że Truso dzięki swej postawie w rozgrywkach strefowych zyskało jeszcze więcej sympatyków. Kibice cenią zespoły, które odnoszą sukces samodzielnie bez większego wsparcia. A tak było w przypadku elblążan, którzy w przede dniu rozgrywek byli skazani tylko na siebie. Wspierali ich duchowo kibice, ale brakowało sponsorów. Dobrze, że pierwszy sukces wzbudził zainteresowanie i władz miasta i kilku elbląskich firm. Dostrzeżono, że na basket w tym mieście jest zapotrzebowanie, interesuje się nim młodzież, a ewentualny awans zespołu seniorów do II ligi może stać się dużym wydarzeniem, także w skali promocyjnej.

Ale droga do awansu nie jest łatwa. Trzeba zająć co najmniej drugie miejsce w Stargardzie, a jeszcze lepiej pierwsze, by ze zwycięstwem na koncie rozpocząć rozgrywkę finałową.

 Jedziemy na turniej już w czwartek, żeby niczego nie zaniedbać, by zawodnicy przystąpili do gry wypoczęci, bo zapału, chęci i determinacji im na pewno nie zabraknie – mówi trener Adam Prus. Nie musimy mieć żadnych kompleksów. Wygraliśmy jedną z najsilniejszych stref w kraju i to powinno nas utwierdzić w przekonaniu, że stać nas na pokonanie rywali. Nie mam rozeznania co do ich umiejętności, nie było na to ani czasu, ani możliwości. Wiem, że w zespole Wilków Morskich gra zawodnik o imponującym wzroście 2.12, ale jest to szczupły chłopak i wiemy jak go zablokować. Moi zawodnicy są zdrowi, wyjeżdżamy w najmocniejszym składzie. Nawet  świeżo upieczeni tatusiowie dostali zwolnienie od swych małżonek, pod warunkiem, że przyjadą do domu z pełnym sukcesem. Być może zasili nas Marcin Zalewski, który wprawdzie przeniósł się do Warszawy, ale chce nam pomóc, bo przecież zna kolegów doskonale. A w takim turnieju potrzebna jest wartościowa, szeroka grupa zawodników. Jesteśmy zwarci i gotowi. Nie boimy się walki. 

 

Program turnieju

 

Piątek (15 kwietnia)

Godz. 16: Truso Elbląg – Rosa Radom

Godz. 18: Wilki Morskie Szczecin – Piotrcovia

Sobota (16 kwietnia)

Godz. 16: Truso Elbląg – Piotrcovia

Godz. 18: Wilki Morskie Szczecin – Rosa Radom

Niedziela (17 kwietnia)

Godz. 10: Piotrcovia – Rosa Radom

Godz. 12: Wilki Morskie Szczecin – Truso Elbląg

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x