Wojewódzka Gimnazjada Chłopców – Elbląg z mistrzem Polski w składzie

W środę (30 maja) odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej Gimnazjum Nr 2 w Działdowie finał Gimnazjady w koszykówce chłopców z udziałem drużyn : Gimnazjum  Olsztynek,  Gimnazjum Nr 2 Ełk, Gimnazjum Nr 4 Elbląg i gospodarzy Mecze finałowe dostarczyły wielu emocji bo w tym roku nie było wyraźnego faworyta a wszyscy uczestnicy prezentowali podobny poziom. Złoty medal zdobyli gimnazjaliści z Elbląga, którzy w finale pokonali Ełk. Brąz przypadł gospodarzom, którzy przed turniejem po cichu liczyli na więcej. Indywidualnością Gimnazjady był Mateusz Stawiak  - mistrz Polski a kategorii do 16 lat.

W meczu otwarcia gospodarze Gimnazjum Nr 2 zmierzyli się ze swoją imienniczką z Ełku. Ełczanie od kilku lat dzięki dobrej pracy z młodzieżą prezentują wysoki poziom. W I kwarcie  gospodarze objęli prowadzenie, ale przegrana II kwarta wysoko 5:17  ustawiła mecz.. Goście utrzymywali  przewagę do końca wygrywając 53:28.

W drugim  meczu gimnazjaliści z 4 Elbląg zmierzyli się z kolegami z Olsztynka. Już  po I kwarcie koszykarze z Elbląga prowadzili 14:6 i pokazali, że przyjechali walczyć po złoto mając w swoich szeregach „świeżo upieczonego” Mistrza Polski w kategorii U-16 Mateusza Stawiaka ale występującego w barwach klubu GTK Gdynia. Grający bardzo ambitnie gimnazjaliści z Olsztynka po III kwartach przegrywali tylko 30:36. Jednak IV kwarta to już popis Stawiaka i pewna wygrana Elbląga 52:34.

W meczu o brązowy  medal koszykarze działdowskiej „dwójki” podopieczni Zdzisława Ziółkowskiego tylko w I kwarcie mieli problemy z drużyną Olsztynka prowadząc 1 punktem 15:14. II i III kwarta to wyraźna przewaga gospodarzy, którzy wygrywając mecz 51:39 wywalczyli brązowy medal.

Finał pomiędzy Elblągiem a Ełkiem dostarczył emocji przez trzy kwarty, gdzie Ełk prowadził nawet 12 punktami. W IV kwarcie na parkiecie już dominował Elbląg wygrywają finał 50:33. Koszykarze z Elbląga podopieczni duetu Arkadiusz Majewski-Adam Prus reprezentować będą nasze województwo na Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w Kołobrzegu.

Składy medalistów:

Gimnazjum Nr 4 Elbląg: Mateusz Stawiak, Bartosz Majewski, Karol Kopycki, Krystian Huber, Bartłomiej Grądzki, Michał kowalski, Michał Sokalski, Dariusz Lipowski, Dominik Pawlak, Maciej Minkiewicz – trenerzy Arkadiusz Majewski, Adam Prus

Gimnazjum Nr 2 Ełk: Michał Kolenda, Maciej Łowczyk, Krystian Kartaszow, Dominik Zieliński, Marcin Mocarski, Samuel Hartung, Paweł Walak, Konrad Twardowski, Jakub Ciszewski, Aleksander Czyż- trener Michał Skrzypek

Gimnazjum Nr 2 Działdowo: Patryk Zero, Maciej Bogacki, Mateusz Kaczmarczyk, Marcin Dramiński, Filip Brzeziński, Hubert Kędzierski, Dawid Pieckowski, Konrad Nowociński, Adrian Bąbalicki, Szymon Piórek, Tyberiusz Zasadzki – trener Zdzisław Ziółkowski

Statuetki dla najlepszych zawodników otrzymali:

Karol Kopycki / Elbląg/,

Marcin Mocarski/ Ełk /,

Patryk Zero/Działdowo/,

Maciej Czepe/ Olsztynek/.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki z logo mistrzostw ufundowane przez firmę INTER MARCHE.

W ceremonii  otwarcia i zakończenia Mistrzostw udział wzięli goście turnieju: Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Wacław Wasiela Burmistrz Miasta Bronisław Mazurkiewicz, Wicestarosta Działdowski Witold Ostrowski, Asystent Burmistrza Miasta ds. zdrowia, sportu, kultury i edukacji Stanisław Poluszczyk, Dyrektor Gimnazjum nr 2 Marlena Perzyńska , którzy wręczali najlepszym koszykarzom i trenerom województwa puchary, medale , statuetki, koszulki, upominki ufundowane przez Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie, Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Działdowie oraz Starostwo Działdowskie. Wszyscy uczestnicy otrzymali obiady ufundowane przez organizatorów. W uroczystości otwarcia wziął udział zespół taneczny dziewcząt Gimnazjum Nr 2 w Działdowie.

Organizatorzy – Dyrektor Gimnazjum Nr 2 Działdowo Marlena Perzyńska, Zdzisław Ziółkowski dziękują władzom W-M SZS za wyróżnienie jakim było przyznanie organizacji kolejnych finałów działdowskiej szkole.