Wpadka w Kielnie przekreśla szanse – Końcówka tylko poprawiła wrażenie

Koszykarze MKS Truso Elbląg przegrali bardzo ważny mecz w Kielnie i to praktycznie przekreśla ich szanse udziału w turniejach o wejście do II ligi. Nie była to niestety porażka przypadkowa. Gospodarze dominowali przez trzy kwarty i zdobyli na tyle dużą przewagę, że nawet zryw elblążan w końcówce im nie zaszkodził. Truso nie miało swojego dnia. Wprawdzie pierwsza kwarta, w miarę wyrównana nie zapowiadała jeszcze nieszczęścia, ale następne dwie przegraliśmy z kretesem. Na plus zespołu trzeba zapisać, że zespół walczył do końca, choć czasu na odrobienie strat było za mało. Wysoki wynik dla Kielna 80:63 (18:14, 25:15, 19:10. 18:24)

KS Kielno – MKS Truso Elbląg 80:63 (18:14, 25:15, 10:10, 18:24)

MKS Truso Elbląg: Piotr Matkiewicz-15, Marcin Zalewski-1, Damian Jędrzejewicz-0, Jarosław Jakubów-16, Kamil Pożarycki-2, Piotr Prokurat-5, Marcin Gawron-0, Marcin Krakowiak-15, Paweł Budziński-5, Mateusz Giebień-2, Grzegorz Czarnul-2

Przy kiepskim bilansie z jakim elblążanie rozpoczęli rundę finałową ta porażka zamyka im drogę do czołowej dwójki, która zdobędzie prawo gry o II ligę. Goście byli w tym spotkaniu wyraźnie słabsi. Po prostu nie mieli swojego dnia w przeciwieństwie do Kielna, które zagrało z dużą determinacją i wykorzystało słabości Truso. Pamiętajmy o jednym. Elblążanie to zespół złożony z zawodników, którzy kochają basket, ale na głowie mają wiele innych spraw. Dlatego nie możemy oczekiwać od nich wielkiej formy za zawołanie. Czasami mimo chęci po prostu nie wychodzi.

SSK Kobylnica – SMS PZKosz Władysławowo 85:97 (21-30, 29-20, 23-26, 12-21)

GTK Gdynia – Bat Sierakowice 111:74 (34-14,26-16,22-31,29-13)

UKS Kielno – MKS Truso Elbląg 80:63 (18-14;25-15;19-10;18-24)

Neptuns Gdańsk – MTS Basket Kwidzyn 68:83(16-21, 14-15, 10-24, 28-23)