Wyścig snajperów: Sadowski kontra Stawiak – Pięć minut Trójeczki wystarczyło…

Mecz juniorów znanych w regionie koszykarskich firm: Trójeczki i Truso przyniósł w Olsztynie dużo emocji i sukces gospodarzom. Ich zwycięstwo 84:68 (18:16, 24:22, 27:14, 15:16) wygląda efektownie, ale przewaga została wypracowana w ciągu kilku minut trzeciej kwarty. W pozostałym czasie gry trwała niezwykle wyrównana walka, nie pozbawiona wprawdzie błędów technicznych i taktycznych, ale ciekawa ze względu na dramaturgię i podobny poziom wyszkolenia. Był to też wyścig supersnajperów. Tu górą był elblążanin Mateusz Stawiak – 38 punktów, ale dorobek Mariusza Sadowskiego z Ttrójeczki – 35 oczek też jest imponujący.

Trójeczka Olsztyn – Truso Elbląg 84:68 (18:16, 24:22, 27:14, 15:16)

Trójeczka Olsztyn: Krzysztof Wietocha-0, Bartosz Undrunas -1, Jakub Sienkiewicz-0, Mariusz Sadowski-35, Tomasz Sobolewski-22, Tomasz Kwiatkowski-12, Filip Brzostowski-0, Tomasz Kołakowski-10, Jakub Chodkowski-0, Dominik Jaworski-0, Rafał Soćko-4

Truso Elbląg: Dariusz Lipowski-0, Michał Futrega-4, Kacper Szuszkiewicz-0, Maciej Minkiewicz-0, Sebastian Gliński-6, Bartosz Majewski-5, Karol Kopycki-1, Krystian Huber-0, Dominik Pawlak-14, Mateusz Stawiak-38.