XII Memoriał R i Z Olesiewiczów – Zagramy o 3 miejsce

W stolicy trwają Międzynarodowe Mistrzostwa Warszawy juniorek i juniorów w koszykówce – XII Memoriał Romy i Zygmunta Olesiewiczów. W rywalizacji dziewcząt udział bierze zespół osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. KKS Olsztyn gra z SKS 12 W-wa, Litwą i MKK Sokołów, natomiast w drugiej grupie występują: SMS Łomianki, Mon Pol Płock, Szwecja i MUKS Poznań. Olsztynianki rozpoczęły turniej znakomicie od zwycięstwa nad SKS 12 Warszawa 54:48(23:24. Ale w sobotę rano przegrały z MKK Sokołów 56:68. Wieczorem pokonały Litwę 74:55 i zagrają o 3 miejsce w turnieju.

I dzień

To pierwszy poważny sprawdzian zespołu olsztyńskiego, który ma za sobą ciężkie zgrupowania, ale na razie niewiele było gry. Tymczasem inauguracja Memoriału wypadła bardzo dobrze bo zwycięstwo nad silnym rywalem z Warszawy ma swoją wymowę. SKS 12 to młodzieżowy klub, który zgarnia do siebie najbardziej uzdolnione zawodniczki, jest to typowa wylęgarnia talentów. Natomiast olsztynianki w tym sezonie w kategorii juniorek chcą odegrać dużą rolę, awansować do finałów Mistrzostw Polski, a może powalczyć o coś więcej
Wygrana 54:48(23:24) KKS-u poparta była dobrą grą, zwłaszcza w defensywie. Wprawdzie olsztynianki sporo faulowały, ale agresywna obrona dawała efekty. Sporo było wymuszonych na rywalkach strat, dużo skutecznych zbiórek. Alicja Sztąberska nie musiała się specjalnie martwić liczbą przewinień, bowiem dysponowała bardzo wyrównanym składem i wejście na parkiet nowej zawodniczki nie obniżało poziomu gry. Mecz bardzo zacięty, w który obie strony się zaangażowały bez reszty, tym cenniejsze zwycięstwo.

KKS Olsztyn: Paulina Rojek-9, Patrycja Zawadzka-0, Angelina Skarżycka-0, Ksenia Zajączkowska-7, Natalia Żukowska-18, Natalia Dzieniszewska-3, Aleksandra Żygowska-7(1×3), Iwona Polak-0, Patrycja Grażewicz-4, Patrycja Jastrzębska-3, Alicja Szych-3, Paulina Drynko-0

II dzień.

Po bardzo dobrym spotkaniu w piątek z SKS 12 Warszawa, w sobotę rano olsztynianki zdecydowanie zawiodły i przegrały z MKK Sokołów 56:68(15:20,8:16,15:12,18:20)
Zespół KKS wyraźnie przewyższał rywalki warunkami fizycznymi, ale nie potrafił tego wykorzystać, nawet w zbiórkach. Po prostu słaby mecz w wykonaniu naszej drużyny. Widać zupełny brak stabilizacji formy. Inna sprawa, że olsztynianki dopiero wchodzą w sezon.Mimo wszystko nawet w słabszej dyspozycji to spotkanie powinny rozstrzygnąć na swoja korzyść.

KKS Olsztyn: Paulina Rojek-0, Patrycja Zawadzka-3, Angelina Skarżycka-4, Ksenia Zajączkowska-4, Natalia Żukowska-14,Natalia Dzieniszewska-2 Aleksandra Żygowska-1, Iwona Polak-4, Patrycja Grażewicz-3, Patrycja Jastrzębska-10, Alicja Szych-5, Paulina Drynko-0

W ostatnim meczu grupowym KKS pokonał Litwę 74:55(21:12,18:6,17:19,18:17), w którym oba zespoły walczyły do ostatniego tchu. Olsztynianki mimo zmęczenia zdobyły się na duży wysiłek, bo wbrew pozorom przeciwnik nie był łatwy.Agresywna obrona spowodowała wiele strat Litwinek. Po przechwytach nasze kontrowały, stąd dość wysoki wynik.

KKS Olsztyn: Paulina Rojek-9, Patrycja Zawadzka-6, Angelina Skarżycka-8, Ksenia Zajączkowska-15 (2×3), Natalia Żukowska-5,Natalia Dzieniszewska-0 Aleksandra Żygowska-5, Iwona Polak-11, Patrycja Grażewicz-, Patrycja Jastrzębska-8, Alicja Szych-4, Paulina Drynko-2

Olsztynianki zajęły w grupie drugie miejsce za SKS 12 Warszawa, z którym wygrały na inaugurację, a przed MKK Sokołów. Trzy drużyny miały na koncie po dwa zwycięstwa, decydował bilans bezpośrednich spotkań.

W niedzielę o g. 11 KKS Olsztyn zagra o 3 miejsce w turnieju z SMS Łomianki.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x