XVII Ogólnopolski Turniej Elbasket 2013 – Emocje, radość, łzy – dlatego to kochamy !

W Elblągu odbył się XVII Ogólnopolski Turniej Minikoszykówki Dziewcząt i Chłopców „Elbasket 2013”. Tradycyjnie organizatorem imprezy byli: Uczniowski Klub Sportowy „Jar” oraz Zespół Szkół nr 1 w Elblągu (Szkoła Podstawowa nr 11 i Gimnazjum nr 4). To ogromne logistyczne przedsięwzięcie, ale warte wysiłku, jeśli widzi się radość z gry młodych adeptów. Oni już kochają basket, teraz tę pasje trzeba utrwalić. Wierzymy, że tak będzie.

 

Turniej przebiegał pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga –Grzegorza Nowaczyka, ale mrówczą pracę wykonali przede wszystkim nauczycie, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu. Starali się by uczestnikom imprezy niczego nie brakowało. I rzeczywiście. Wszyscy trenerzy podkreślali, że jest to znakomity i najlepiej zorganizowany turniej mini koszykówki w Polsce.

Zwycięzcami turnieju zostali: wśród dziewcząt UKS La Basket Warszawa, a wśród chłopców Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski. Z zespołów województwa warmińsko-mazurskiego najlepiej wypadły koszykarki UKS JAR Elbląg zajmując czwarte miejsce.
Nagrodę specjalną otrzymała trenerka UKS SIÓDEMKA TREFL Sopot Joanna Kowalska, która pierwsze kroki koszykarskie stawiała właśnie w Szkole Podstawowej nr 11 i Gimnazjum nr 4 w Elblągu. Jej trenerką była Magdalena Kołacka – nauczycielka wychowania fizycznego Zespołu Szkół nr 1.

Wyniki

Dziewczęta

Eliminacje

Grupa A

UKS JAR Elbląg – MKK SP 3 Koszalin 58:11

UKS JAR Elbląg – UKS Jedynka Nidzica 43:36

UKS JAR Elbląg – TMK Pomorze Tczew 79:10

UKS Jedynka Nidzica – MKK SP 3 Koszalin 41:16

UKS Jedynka Nidzica – TMK Pomorze Tczew 65:9

TMK Pomorze Tczew – MKK SP 3 Koszalin 19:17

Tabela

1 UKS JAR Elbląg 3 6 180:57

2 UKS Jedynka Nidzica 3 5 142:68

3 TMK Pomorze Tczew 3 4  44:118

4 MKK SP 3 Koszalin 3 3  33:161

Grupa B

KKS Olsztyn – UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski 41:7

KKS Olsztyn –UKS Trops Kartuzy 26:28

KKS Olsztyn – UKS La Basket Warszawa 20:35

UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski – UKS Trops Kartuzy 11:37

UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski – UKS La Basket Warszawa 21:43

UKS La Basket Warszawa – UKS Trops Kartuzy 25:55

Tabela

UKS Trops Kartuzy 3 6 98:62

UKS La Basket Warszawa 3 5 103:74

KKS Olsztyn 3 4 87:70

UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski 3 3 39:121

Grupa C

MKK Sokołów – MKS Flesz 63 Bydgoszcz 60:19

MKK Sokołów – UKS Trójka Żyrardów 67:13

MKK Sokołów – UKS Trójka Żyrardów 56:33

MKS Flesz 63 Bydgoszcz – UKS Jedynka Peplin 71:23

MKS Flesz 63 Bydgoszcz – UKS Trójka Żyrardów 32:44

UKS Trójka Żyrardów – UKS Jedynka Peplin 61:11

Tabela

1 MKK Sokołów   3 6 183:55

2 UKS Trójka Żyrardów 3 5 128:99

3 MKS Flesz 63 Bydgoszcz 3 4 122:127

4 UKS Jedynka Peplin 3 3 47:199

Grupa D

SP 11 Elbląg – MUKS WSG Bydgoszcz 7:74

SP 11 Elbląg – UKS Siódemka Sopot 12:64

SP 11 Elbląg – SKS PSP 1 Starogard 12:64

MUKS WSG Bydgoszcz – UKS Siódemka Sopot 36:40

MUKS WSG Bydgoszcz – SKS PSP 1 Starogard 49:22

SKS PSP 1 Starogard – UKS Siódemka Sopot 35:31

Tabela

1 MUKS WSG Bydgoszcz 3 5 159:69

2 UKS Siódemka Sopot 3 5 136:81

3 SKS PSP 1 Starogard Gdański 3 5 121:92

4 SP 11 Elbląg 3 3 29:203

II faza

Strefa 9-16

TMK Pomorze Tczew – UKS Jedynka Peplin 19:24

KKS Olsztyn – SP 11 Elblag 74:5

MKS Flesz 63 Bydgoszcz – MKK SP 3 Koszalin 34:19

SKS PSP 1 Starogard Gdański – UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski 33:23

Strefa 1-8

UKS JAR Elbląg – UKS Trójka Żyrardów 22:18

UKS Trops Kartuzy – UKS Siódemka Sopot 36:10

MKK Sokołów – UKS Jedynka Nidzica 51:18

MUKS WSG Bydgoszcz – UKS La Basket Warszawa 29:52

Strefa 13-16

TMK Pomorze Tczew – SP 11 Elbląg 33:27

MKK SP 3 Koszalin – UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski 16:30

Strefa 9-12

UKS Jedynka Peplin – KKS Olsztyn 11:71

MKS Flesz 63 Bydgoszcz – SKS PSP 1 Starogard Gdański 18:29

Strefa 5-8

UKS Trójka Żyrardów – UKS Siódemka Sopot 32:24

UKS Jedynka Nidzica – MUKS WSG Bydgoszcz 23:44

Strefa 1-4

UKS JAR Elbląg – UKS Trops Kartuzy 17:23

MKK Sokołów – UKS La Basket Warszawa 29:34

Mecze o miejsce

o 15 miejsce

SP 11 Elbląg – MKK SP 3 Koszalin 4:28

o 13 miejsce

TMK Pomorze Tczew – UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski 21:28

o 11 miejsce

UKS Jedynka Pelplin – MKS Flesz 63 Bydgoszcz 25:35

o 9 miejsce

KKS Olsztyn – SKS PSP 1 Starogard Gdański 28:20

o 7 miejsce

UKS Siódemka Sopot – UKS Jedynka Nidzica 34:21

o 5 miejsce

UKS Trójka Żyrardów – MUKS WSG Bydgoszcz 24:28

o 3 miejsce

UKS JAR Elbląg – MKK Sokołów 20:31

o 1 miejsce

UKS Trops Kartuzy – UKS La Basket Warszawa 24:25

Klasyfikacja końcowa dziewcząt (wyróżnienia w drużynie)

1 UKS LABASKET WARSZAWA – VANESSA ENGELE
2 TROPS KARTUZY – ANETA LITWIC
3 MKK SOKOŁOW PODLASKI – JULIA PAWLUK
4 UKS JAR ELBLĄG – JULIA NOWIŃSKA
5 MUKS BYDGOSZCZ – MARIKA CZARNIOWSKA
6 TRÓJKA ŻYRARDÓW – JULIA ZDANOWSKA
7 SIÓDEMKA SOPOT – WERONIKA BERLACH-TUKALSKA
8 JEDYNKA NIDZICA – OLIWA KURZĄDKOWSKA
9 KKS OLSZTYN – ZOFIA STARUCH
10 PSP 1 STAROGARD GDAŃSKI – PATRYCJA USZACKA
11 FLESZ 63  BYDGOSZCZ – JULIA KOBUZ
12 JEDYNKA PELPLIN – SARA BIELEŃSKA
13 OLIMPIJCZYK OSTRÓW WLKP.- JULIA SZYMANKIEWICZ
14 TMK POMORZE TCZEW – JULIA REDZIMSKA
15 TMK POMORZE TCZEW – MARTYNA KIJ
16 SP 11 ELBLĄG – JULIA ZIELIŃSKA

ALL -STARS
 

WIKTORIA GROBLEWSKA – LABASKET WARSZAWA
DOMINIAK NATALIA – LABASKET WARSZAWA
KAMILA KOSTUCH – TROPS KARTUZY
ANNA ADAMCZYK – TROPS KARTUZY
MAJA HAPONIK – MKK SOKOŁÓW PODLASKI
 

KRÓL STRZELCÓW:

EMILA KOŚLA – LA BASKET WARSZAWA

{AdmirorGallery}elbaa20{/AdmirorGallery}

Fot XVII Elbasket Zibi

Chłopcy

Eliminacje

Grupa A

SP 11 Elbląg – UKS 7 Tref II Sopot 14:52

SP 11 Elbląg – Pogoń Ruda Śląska 2:60

SP 11 Elbląg – GKS Korsarz Gdańsk 16:72

UKS 7 Trefl II Sopot – Pogoń Ruda Śląska 24:41

UKS 7 Trefl II Sopot – GKS Korsarz Gdańsk 39:35

Pogoń Ruda Śląska – GKS Korsarz Gdańsk 32:45

Tabela

1 GKS Korsarz Gdańsk 3 6 5 152:87

2 UKS 7 Trefl II Sopot 3 5 125:90

3 Pogoń Ruda Śląska 3 5 133:81

4 SP 11 Elbląg 3 3 32:184

Grupa B

UKS Trójka Żyrardów – UKS La Salle Gdańsk 31:24

UKS Trójka Żyrardów – UKS JAR Elbląg 24:29

UKS Trójka Żyrardów – TMK Pomorze Tczew 65:22

UKS La Salle Gdańsk – UKS JAR Elbląg 36:19

UKS La Salle Gdańsk – TMK Pomorze Tczew 67:12

UKS JAR Elbląg – TMK Pomorze Tczew 63:15

Tabela

1 UKS La Salle Gdańsk 3 5 127:62

2 UKS Trójka Żyrardów 3 5 120:75

3 UKS JAR Elbląg 3 5 11:75

4 TMK Pomorze Tczew 3 3 49:195

Grupa C

PKK Żubry Białystok – SP 3 Koszalin 48:14

PKK Żubry Białystok – MKS Novum Bydgoszcz 22:45

PKK Żubry Białystok – UKS 7 Trefl I Sopot 32:36

SP 3 Koszalin – MKS Novum Bydgoszcz 21:59

SP 3 Koszalin – UKS 7 Trefl I Sopot 10:32

MKS Novum Bydgoszcz – UKS 7 Trefl I Sopot 32:14

Tabela

1 MKS Novum Bydgoszcz 3 6 136:57

2 UKS Trefl I Sopot 3 5 82:74

3 PKK Żubry Białystok 3 4 102:95

4 SP 3 Koszalin 3 3 45:139

Grupa D

SKS PSP 1 Starogard Gdański – UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski 12:76

SKS PSP 1 Starogard Gdański – UKS Białołęka 5:61

SKS PSP 1 Starogard Gdański – MKK Basket Koszalin 18:34

UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski – UKS Białołęka 28:34

UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski – MKK Basket Koszalin 67:7

UKS Białołęka – MKK Basket Koszalin 43:13

Tabela

1 UKS Białołęka 3 6 138:46

2 UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski 3 5 171:53

3 MKK Basket Koszalin 3 4 54:128

4 SKS PSP 1 Starogard Gdański 3 3 35:171

Chłopcy

Strefa 9-16

Pogoń Ruda Śląska – SP 3 Koszalin 43:21

UKS JAR Elbląg – SKS PSP 1 Starogard Gdański 51:23

PKK Żubry Białystok – SP 11 Elbląg 51:14

MKK Basket Koszalin – TMK Pomorze Tczew 55:17

Strefa 1-8

GKS Korsarz Gdańsk – UKS 7 Trefl I Sopot 30:33

UKS De La Salle Gdańsk – UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski 9:43

MUKS Novum Bydgoszcz – UKS 7 Trefl II Sopot 42:28

UKS Białołęka – UKS Trójka Żyrardów 48:15

Strefa 13-16

SP 3 Koszalin – SKS PSP 1 Starogard Gdański 26:32

SP 11 Elbląg – TMK Pomorze Tczew 26:30

Strefa 9-12

Pogoń Ruda Śląska – UKS JAR Elbląg 34:42

PKK Żubry Białystok –   MKK Basket Koszalin 46:28

Strefa 5-8

GKS Korsarz Gdańsk – UKS De La Salle Gdańsk 34:50

UKS 7 Trefl II Sopot – UKS Trójka Żyrardów 35:41

Strefa 1-4

UKS 7 Trefl I Sopot – UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski 39:53

MUKS Novum Bydgoszcz – UKS Białołęka 23:52

Chłopcy

o 15 miejsce

SP 3 Koszalin – SP 11 Elblag 53:19

o 13 miejsce

SKS PSP 1 Starogard Gdański – TMK Pomorze Tczew 51:24

o 11 miejsce

Pogoń Ruda Śląska – MKK Basket Koszalin 49:36

o 9 miejsce

UKS JAR Elbląg – PKK Żubry Białystok 29:33

o 7 miejsce

UKS De La Salle Gdańsk – UKS 7 Trefl II Sopot 29:27

o 5 miejsce

GKS Korsarz Gdańsk –UKS Trójka Żyrardów 43:28

o 3 miejsce

UKS 7 Trefl I Sopot – MKS Novum Bydgoszcz 18:32

o 1 miejsce

UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski – UKS Białołęka 36:23

Klasyfikacja końcowa chłopców (wyróżnienia w drużynie)

1 OLIMPIJCZY OSTRÓW WIELKOPOLSKI – DOMIKI PAŁATYŃSKI
2 UKS BIAŁOŁĘKA – MACIEJ ADAMIAK
3 NOVUM BYDGOSZCZ – JAKUB ULCZYŃSKI
4 SIÓDEMKA TREFL SOPOT – ŁUKASZ KLAWA
5 KORSARZ GDAŃSK – PIOTR DURIASZ
6 TRÓJKA ŻYRARDÓW – GRZEGORZ DUKACZEWSKI
7 DE LA SALLE GDAŃSK – MATEUSZ ŁANGOWSKI
8 UKS 7 TREFL II SOPOT – WOJCIECH DZIERŻAK
9 ŻUBRY BIAŁYSTOK – FILIP NIERADA
10 JAR ELBLĄG – TYMOTEUSZ MICIAK
11 POGOŃ RUDA ŚLĄSKA – TOMASZ PUSTELNIK
12 MKK BASKET KOSZALIN – FILIP SIEWRUK
13 SKS STAROGARD GDAŃSKI – MACIEJ ŚLIWICKI
14 TMK POMORZE TCZEW – MACIEJ PILSKI
15 SP 3 KOSZALIN – ERYK BUKOWSKI
16 SP 11 ELBLĄG – ŁUKASZ TWARDOWSKI

ALL STARS
 

NIKODEM MALONG – OLIMPIJCZYK OSTRÓW WIELKOPOLSKI
MICHAŁ KAZIMIERCZAK – OLIMPIJCZYK OSTRÓW WIELKOPOLSKI
KACPER KUROWSKI – UKS BIAŁOŁĘKA
KACPER PIECHOWICZ – UKS BIAŁOŁĘKA
MATEUSZ ZIÓŁKOWSKI – NOVUM BYDGOSZCZ
 

KRÓL STRZELCÓW:

SKOWROŃSKI DAMIAN – UKS BIAŁOŁĘKA WARSZAWA

 

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x