XXVIII Ogólnopolski Turniej Przedwiośnia Działdowo 2015 – Sokół pierwszy, choć przegrał z dziewczynami

W Działdowie zakończył się 28 Ogólnopolski Turniej Przedwiośnia w koszykówce dziewcząt (rocznik 2004) i chłopców (2002). Rywalizowało po sześć zespołów, a system każdy z każdym obiektywnie wyłonił zwycięzców. Wśród dziewcząt triumfowały koszykarki Basket 47 Białystok przed Trójką Nidzica, w turnieju chłopców najlepszy był Sokół Działdowo, mimo porażki z dziewczętami Trójki, które uzupełniły stawkę.

Impreza jak zwykle radosna, sympatyczna, z dużą liczba nagród , które młodzieży zapewnili sponsorzy chętnie wspierający basket w Działdowie. Poziom mógł zadowolić, a rywalizacja chłopców była bardziej zacięta. Sokół najlepszy mecz rozegrał z rówieśnikami z Białegostoku.

Wyniki turnieju dziewcząt – rocznik 2004

Działdowo Sokół – Działdowo Trójka 13:28                      

Białystok – Flesz Bydgoszcz 34:10

MUKS Bydgoszcz – Nidzica 16:27

Działdowo Sokół – Nidzica 14:30

Białystok – MUKS Bydgoszcz 30:22

Działdowo Trójka – Flesz Bydgoszcz 24:9

Białystok – Działdowo Sokół 26:19  

Nidzica – Działdowo Trójka 19:23

Flesz Bydgoszcz – Działdowo Sokół 11:22

Działdowo Trójka – MUKS Bydgoszcz 18:31

MUKS Bydgoszcz – Flesz Bydgoszcz 27 : 15

Białystok – Nidzica 27:8

MUKS Bydgoszcz – Działdowo Sokół 24:14

Nidzica – Flesz Bydgoszcz 36:16

Białystok – Działdowo Trójka 36:10

Tabela

1.UKS „Basket 47” Białystok 5 10 153:69                  

2.UKS „Trójka” Nidzica 5 8 120:96                  

3.MUKS Bydgoszcz 5 8 120:104                    

4.UKS „Trójka” Działdowo 5 8   103:108                  

5.UKS „Sokół” Działdowo 5 6 82:119                  

6.UKS „Flesz 63” Bydgoszcz 5 5 61:143  

MVP   turnieju – najlepsza zawodniczka

Olszewska Oliwia – UKS „Basket 47” Białystok

Najlepsza rozgrywająca turnieju

Wiśniewska Julia – UKS „Trójka” Nidzica

Najlepsza obrończyni turnieju

Mięsak Martyna – MUKS Bydgoszcz

ALL STARS – najlepsza piątka turnieju

Stremkowska Karolina – UKS „Basket 47” Białystok

Kosobucka Alicja – UKS „Trójka” Nidzica                                                                                

Brzycka Weronika – MUKS Bydgoszcz

Sowińska Wiktoria – UKS „Trójka” Działdowo

Szymańska Wiktoria – UKS „Sokół” Działdowo

Najlepsze zawodniczki w poszczególnych zespołach

Nieściur Weronika – UKS Basket 47 Białystok

Gnidzińska Kinga – UKS „Trójka” Nidzica

Pawłowska Martyna – MUKS Bydgoszcz

Jaworska Amelia – UKS „Trójka” Działdowo

Szymańska Wiktoria – UKS „Sokół” Działdowo

Kinal Julia – UKS „Flesz 63” Bydgoszcz

Wyróżnione zawodniczki przez trenera

Molska Amelia – UKS „Basket 47” Białystok

Barańska Kinga – UKS „Trójka” Nidzica

Szczygieł Blanka – MUKS Bydgoszcz

Balcerzak Oliwia – UKS „Trójka” Działdowo

Wiśniewska Laura   – UKS „Sokół” Działdowo

Fabianowska Martyna – UKS „Flesz 63” Bydgoszcz

Najmłodsza zawodniczka turnieju

Zdanowicz Marysia – UKS „Basket 47” Białystok

Skład UKS „Trójka” Działdowo: Balcerzak Oliwia, Brzoska Aleksandra, Jaworska Amelia, Kolasa Nikola, Kołakowska Angelika, Kowalczuk Nikola, Madej Zuzanna, Malikowska Zuzanna, Mandziewska Wiktoria, Rolka Weronika, Rolka Wiktoria, Sowińska Wiktoria, Synakowska Paulina, Szymańska Weronika. – trener: Cierkowski Wiesław.

Skład UKS „Sokół” Działdowo: Bera Oliwia, Bolczak Julia, Fronczyk Julia, Garlej Zuzanna, Korpusik Natalia, Lipert Natalia, Nowakowska Zuzanna, Szymańska Wiktoria, Szymańska Wiktoria, Wiśniewska Laura. – trener: Raczyło Sylwia.

Skład UKS „Trójka” Nidzica: Bagińska Alicja, Barańska Kinga, Budzeńska Emilia, Chmielewska Nikola, Gnidzińska Kinga, Hinz Michalina, Kosobucka Alicja, Krysiak Bianka, Kulikowska Marta, Śpiewak Natalia, Wiśniewska Natalia, Wiśniewska Patrycja. – trener: Malinowska Dorota.

{AdmirorGallery}przedwiosnie30{/AdmirorGallery}

Wyniki turnieju chłopców – rocznik 2002                

Działdowo Trójka – Girls Działdowo 38:28

Działdowo Sokół – Białystok 26:6

Bielsk Podlaski – Łomża 26:52

Girls Działdowo – Łomża 24:44

Białystok – Bielsk Podlaski 28:15                                                                                                                                          

Działdowo Trójka – Działdowo Sokół 16:22

Białystok – Girls Działdowo 36:18

Łomża – Działdowo „Trójka” 23:33                                                                                                                                                 

Działdowo Sokół – Girls Działdowo 28:30   OT

Działdowo Trójka – Bielsk Podlaski 46:7

Białystok – Łomża 35:33   OT

Bielsk Podlaski – Działdowo Sokół 17:36

Łomża – Działdowo Sokół 28:38

Bielsk Podlaski – Girls Działdowo 14:29

Białystok – Działdowo Trójka 24:22

Tabela

1.UKS „Sokół” Działdowo 5 9 150:97                                      

2.UKS „Basket 47” Białystok 5 9 129:114

3.UKS „Trójka” Działdowo 5 8 155:104

4 UKS „Dziewiątka” Łomża 5 7 180:156

5.UKS „Trójka-Girls” Działdowo 5 7 129:160

6.UKS „Iskra” Bielsk Podlaski 5   5 79:191

MVP turnieju -najlepszy zawodnik

Banaś Jakub – UKS „Sokół” Działdowo

Najlepszy rozgrywający turnieju

Bieliński Paweł – UKS „Basket 47” Białystok

Najlepszy obrońca turnieju

Ziętara Sebastian – UKS „Trójka” Działdowo

ALL STARS – Najlepsza piątka turnieju

Stocki Sebastian – UKS „Sokół” Działdowo                                    

Radiszewski Rafał – UKS „Basket 47” Białystok

Anaczkowski Hubert – UKS „Trójka” Działdowo

Ramotowski Jakub – UKS „Dziewiątka” Łomża

Cybulska Katarzyna – UKS „Trójka-Girls” Działdowo

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych zespołach

Ludwiński Dominik -Sokół Działdowo  

Bielski Bartek – UKS „Basket 47” Białystok

Dembski Jakub – UKS „Trójka” Działdowo

Kozikowski Marcin – UKS „Dziewiątka Łomża

Jankowska Kornelia – UKS „Trójka-Girls” Działdowo

Walerian Maciej – UKS „Iskra” Bielsk Podlaski

Wyróżnieni zawodnicy przez trenerów

Rogoziński Michał – UKS „Sokół” Działdowo

Karecki Cyprian – UKS „Basket 47” Białystok

Pydynkowski Oktawian – UKS „Trójka” Działdowo

Kozikowski Marcin – UKS „Dziewiątka” Łomża

Piekarska Patrycja – UKS „Trójka-Girls” Działdowo

Falkiewicz Dawid – UKS „Iskra” Bielsk Podlaski

Najmłodszy zawodnik turnieju

Walerian Maciej – UKS „Iskra” Bielsk Podlaski

Skład UKS „Sokół” Działdowo: Banaś Jakub, Brzozowski Antoni, Gerlej Daniel, Gocławski Daniel, Kosiński Konrad, Ludwiński Dominik, Łazowski Kacper, Makarski Aleksander, Malulu Aleksander, Pawlak Bartosz, Rogoziński Michał, Stocki Dominik, Śledziewski Oskar, Wernik Konrad, Zasadzki Mikołaj. – trener: Pietrzak Mariusz.

Skład UKS „Trójka” Działdowo: Anaczkowski Hubert, Balicki Szymon, Cherej Grzegorz, Cybulski Remigiusz, Dembski Jakub, Jackowski Adrian, Markiewicz Konrad, Mroziński Szymon, Popowicz Przemysław, Pydynkowski Oktawian, Stolarczyk Gracjan, Ziętara Sebastian. – trener: Szczurewski Paweł.

Skład UKS „Trójka-Girls” Działdowo: Bartkowska Julia, Cybulska Katarzyna, Dramińska Oliwia, Jankowska Kornelia, Koszewnikow Karolina, Leman Kinga, Leśniewska Monika, Maciąg Alicja, Piątkowska Gracja, Piekarska Patrycja, Przasnyska Karolina, Sobotka Roksana, Trybel Karolina, Wiśniewska Aleksandra. – trener: Małgorzaciak-Niedzielska Iwona.

{AdmirorGallery}przedwiosnie31{/AdmirorGallery}

Sekretarzem turnieju był Jerzy Kowalski, organizatorami: Paweł Szczurewski i Wiesław Cierkowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Działdowo Koszykówka Nidzica

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x