Z dalekiej Jeleniej Góry złe wieści – Tym razem KKS bez szans

Na wyjazdach olsztyniankom gra się znacznie trudniej, zwłaszcza, gdy są to wyprawy tak dalekie. Mecz I ligi w Jeleniej Górze był jednym ze słabszych w tym sezonie , stąd bardzo wysoka porażka z MKS MOS Karkonosze 53:85 (9:21, 15:24, 13:18, 16:22). Bardzo złe, w kilku elementach beznadziejne statystyki są najbardziej dobitnym świadectwem, że w takiej dyspozycji nie było szans na nawiązanie walki.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra – KKS Olsztyn 85:53 (21:9, 24:15, 18:13, 22:16)

KKS Olsztyn: Dominika Spittal-4, Natalia Żukowska-6, Aneta Burandt-8, Jolanta Wichłacz-0, Wiktoria Bałdyga-0, Alicja Minczewska-15, Agnieszka Piwowarczyk-3, Anna Todys-4, Ksenia Zajączkowska-3, Aleksandra Mońko-10

Mecz od pierwszych minut układał się bardzo źle. Po trzech minutach było 0:7. Pierwsze punkty zdobyliśmy dopiero w 4 min., za chwilę olsztynianki znów trafiły i wydawało się, że najgorsze mają za sobą. Nic z tego. To rywalki miały chwilowy zastój, a potem jak ruszyły to olsztynianki pełniły role statystek. Przewaga rosła z każdą minutą i do przerwy sięgnęła 21 oczek. Łudziliśmy się, że po zmianie stron nastąpi jakiś przełom, ale nic z tego. KKS nadal grał słabo i nieskutecznie, a przeciwniczki spokojnie punktowały i powiększały dystans. I tak było już do końca.

Trzeba z ręką na sercu przyznać, że było bardzo źle. Skuteczność z gry poniżej 30 procent, jedna trójka z 13 prób, strat aż 28. W tej sytuacji rywalki miały ułatwione zadanie i okazje oczywiście skwapliwie wykorzystały. Jeśli mamy doszukać się pozytywów warto pochwalić Aleksadrę Mońko, która  coraz częściej wchodzi na boisko i to z dobrym efektem.Zamykamy ten rozdział, bo czekają nas następne mecze, gdzie trzeba zdobywać punkty by uratować I ligę. Głowa do góry!