Z Domenami pl Siemaszka o krok od wygranej – A już były w ogródku…

Zespół KKS Arnika Apteki nadal nie wygrał jeszcze z żadną z drużyn grupy południowej, a najbliżej zwycięstwa był w niedzielnej potyczce przed własna publicznością z Domenami.pl Siemaszka. Porażka 71:72 (19:29, 13:12, 15:13, 24:18) dobitnie świadczy o zaciętości spotkania. Przebieg meczu wykazał, że główna przyczyna niepowodzenia była słabsza pierwsza odsłona przegrana różnica dziesięciu punktów. Od drugiej kwarty rozpoczęła się desperacka pogoń zakończona na trzy minuty przed końcem powodzeniem. Niestety w końcówce zabrakło skuteczności, celnie rzucała tylko najmłodsza w ekipie Natalia Żukowska, ale to nie wystarczyło.

KKS Arnika Apteki Olsztyn – Domeny.pl Siemaszka 71:72 (19:29, 13:12, 15:13, 24:18)

KKS Arnika Apteki Olsztyn: Karina Różyńska-16, Dominika Szpital-2, Joanna Markiewicz-11, Natalia Żukowska-6, Emilia Rutkowska-10, Iwona Polak-4, Alicja Minczewska-14, Barbara Skowronek-8, Ksenia Zajączkowska-0, Jolanta Wichłacz-0

{gallery}ap25{/gallery}

KKS źle rozpoczął to spotkanie i przegrana pierwsza kwarta od razu zmusiła olsztynianki do dużego ryzyka by odrabiać straty. Nie zawsze się udawało. Olsztynianki były aktywne, konstruowały wiele akcji, ale skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Bardzo mało wykonywaliśmy rzutów wolnych i ten element w dużej mierze zadecydował o przewadze punktowej przeciwniczek.

Trzeba jednak przyznać, że KKS z mozołem odrabiał straty i narzucał coraz wyższe tempo, co zwłaszcza w czwartej kwarcie przyniosło efekty. Na trzy minuty przed końcem był remis 66:66, uzyskaliśmy nawet punkt przewagi. To jednak rywalki w ostatnich fragmentach grały spokojniej i nas wypunktowały. Rzuty Joanny Markiewicz, Kariny Różyńskiej i Alicji Minczewskiej mijały cel, trafiała tylko (dwukrotnie w tym okresie) Natalia Żukowska. Na trzy sekundy przed końcem trener Tomasz Sztąberski poprosił jeszcze o czas, jednak Domeny zachowały minimalny dystans. Szkoda, bo dziewczyny włożyły w mecz wiele ambicji, a cel był w zasięgu ręki.Należy tez żałować , że przedwcześnie za pięć przewinień spadła Barbara Skowronek , która przydałaby się w tych nerwowych momentach.