Zacięty mecz Inter Partsu w Żyrardowie – Pośpiech złym doradcą

Koszykarze Inter Parts AZS UWM Olsztyn rozegrali w niedzielę ostatni mecz mistrzowski tego sezonu. Rozstanie z ligą nie poszło po ich myśli, bowiem przegrali na wyjeździe z Żyrardowianką 71:75 (20:25, 18:13, 9:15, 24:22). Tym samym akademicy zajęli w II lidze bezpieczne 10 miejsce, ale nie jest to powód do satysfakcji. Przed rozgrywkami ambicje były dużo większe.

Żyrardowianka – Inter Parts AZS UWM Olsztyn 75:71 (25:20, 13:18, 15:9 22:24)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Przemysław Grabowski-4, Piotr Rosiński-2, Kamil Zajkowski-11, Marcin Kowalewski-17, Rafał Chudzik-8, Tomasz Panewski-5, Michał Kucharski-3, Paweł Matysiak-5, Rafał Kułakowski-0, Jacek Chojnacki-16.

Rezultat tego meczu nie miał aż tak dużego znaczenia, ale olsztynianie chcieli wygrać. Dość długo dotrzymywali kroku gospodarzom. Do przerwy był remis, ale niestety w trzeciej kwarcie Żyrardowianka uzyskała nieznaczną przewagę. Czas leciał a różnica się nie zmniejszała i w końcówce trzeba było ryzykować. Niestety, pośpiech jest często złym doradcą i wiele akcji nie dało rezultatu. Gospodarze grali dobrze taktycznie i utrzymali korzystny wynik.

Na analizę występów  AZS-u w tym sezonie przyjdzie czas, ale oceniając na gorąco trzeba wziąć pod uwagę zaangażowanie się zespołu w turniej o Puchar Polski, gdzie drużyna miała okazję zmierzyć się z czołówką polskiej ligi basketu. Pod względem promocji i nabierania nowych doświadczeń sezon spełnił oczekiwania, ale duże zmęczenie odbiło się na rezultatach ligowych.

Żyrardowianka Żyrardów – AZS UWM Olsztyn 75:71

Basket Piła – AZS WSGK POLFARMEX Kutno 72:82

Trefl II Sopot – SIDEn Polski Cukier Toruń 50:87

PWiK Piaseczno – Etmal Korsarz Gdańsk 105:90

MON – POL Płock – Żuraw King Oscar Gniewino 80:95

WOSSM Warszawa – SMS PZKosz Władysławowo 54:81

Tur Bielsk Podlaski – KK Świecie 95:76

1. SIDEn Polski Cukier Toruń  50 26   24 – 2   2133 – 1659