Zacięty mecz z Gdynią – KKS bez respektu dla faworytek

W drugim meczu strefy pomorskiej juniorek starszych KKS Olsztyn przegrał u siebie z VBS GTK Gdynia 64:74 (15:19, 19:20, 12:17, 18:18). Wprawdzie punkty powędrowały do Trójmiasta, ale wynik jest naprawdę honorowy, bowiem w olsztyńskim teamie grają młodsze zawodniczki, natomiast rywalki to bezpośrednie zaplecze wielokrotnego mistrza Polski. Zresztą niektóre zawodniczki od czasu do czasu występują w ekstraklasie, a regularnie w I lidze. To doświadczenie zaprocentowało w końcówce. Wprawdzie zespół gości cały czas prowadził, ale KKS zbliżał się i cały czas dotrzymywał kroku faworytkom.

KKS Olsztyn – VBS GTK Gdynia 64:74  (15:19, 19:20, 12:17, 18:18).

KKS Olsztyn: Natalia Żukowska-15, Angelina Skarżycka-14(1×3), Karolina Łatienkow-12, Aleksandra Żygowska-9, Iwona Polak-6, Jolanta Wichłacz-4, Alicja Szych-2, Ewelina Czaboryk-2.

Pierwsze spotkanie rozegrane tydzień temu w Gdyni przyniosło wysokie zwycięstwo koszykarkom z Trójmiasta 80:59. Ale już tam były przebłyski wyrównanej walki. Mecz w Olsztynie był dużo bardziej emocjonujący. Choć rywalki prowadziły cały czas nie mogły być pewne swego, bo olsztynianki ani przez chwilę nie rezygnowały. W drugiej kwarcie doszły gdynianki, ale kilka prostych błędów spowodowało, że znów zespół z Gdyni odzyskał przewagę.

W drugiej połowie emocji nie brakowało. Na kilka minut przed końcem olsztynianki miały już tylko cztery punkty straty, ale czas płynął i trzeba było uciekać się do fauli taktycznych. Ostatnie dziesięć oczek drużyna z Trójmiasta zdobyła z rzutów osobistych.

Zwycięstwo GTK na pewno zasłużone, ale faworytki znalazły się w opałach. KKS gra bez respektu, a każdy taki mecz to kolejne ważne doświadczenie.