Żaki TSK „Roś” Pisz niepokonane w „Małej Lidze Żubrów” – Wyrastają na faworytów

W sobotę (16 listopada) w Ełku odbyła się druga runda "Małej Ligi Żubrów", w której drużyny ełczan i piszan spotkały się z koszykarzami z Grodna (Białoruś) i Puńska. Mecze zakończyły się wynikami: W czterech spotkaniach odnieśliśmy trzy zwycięstwa, szczególnie moga być zadowoleni zawodnicy TSK Ros Pisz, którzy wygrali dwa razy i to w sposób nie podlegający dyskusji

TSK „Roś” Pisz – Puńsk 32:16 (12:0,6:4,10:4,4:8) – P. Zapert – 14 pkt, A. Kłos – 6, D. Mielnicki – 6, Ł. Bessman – 4, S. Zalewski – 2.
Drużyna TSK „Roś” Pisz miała przed sobą trudne zadanie gdyż musiała zagrać mecz po meczu – najpierw z nieznaną drużyną z Puńska, a potem z „Region 2010” Grodno, z którą to drużyną piszanie przegrali wczesną wiosną na turnieju w Grójcu. W pierwszym meczu piscy koszykarze dość gładko uporali się z rówieśnikami z Puńska.
TSK „Roś” Pisz – „Region 2010” Grodno 46:29 (12:6, 8:9, 12:8, 14:6) – P. Zapert  – 27 pkt, S. Zalewski – 6, A. Kłos – 5, D. Mielnicki – 4, K. Przybyłowski – 2, K. Kwiatkowski – 2.

Przed drugim meczem piszanie mieli zaledwie kilkanaście minut przerwy ale to wystarczyło by zebrać siły na wyrównaną walkę z Białorusinami. Pomimo wielu błędów w ataku i obronie, koszykarze TSK pewnie wygrali również to spotkanie, rewanżując się za przegraną w Grójcu.

Nenufar – Grodno 21:30 (7:6, 2:6, 8:4, 4:14) – Walak Adam – 12, Januszewski Bartłomiej – 5, Chrzanowski Oskar – 2, Kwiatkowski Michał  – 2,

Po trzech kwartach zanosiło się na dramatyczna końcówke, ale w ostatniej odsłonie młodzi Białorusili okazali sie bardziej odporni i skutecznym finiszem zapewnili sobie zwycięstwo.

Nenufar – Puńsk 39:17 – Więcko Jakub – 8, Januszewski Bartłomiej i Łałak Hubert po 6, Chartanowicz Michał, Borkowski Oliwer po 4, Chrzanowski Oskar, Duba Tomasz po 2.

Po tych zwycięstwach i wygranej miesiąc wcześniej w Ełku z gospodarzami, koszykarze z Pisza, podopieczni trenera Pawła Szary wyrośli na faworyta „Małej Ligi Żubrów” w sezonie 2013/2014. Następne mecze piszan i ełczan w MLŻ już za miesiąc w Białymstoku.