Znów fatalna końcówka Inter Parts – A było już tak blisko…

Szósty mecz – szósta porażka koszykarzy Inter Parts AZS UWM w II lidze. Tym razem akademicy przegrali na wyjeździe z Turem Bielsk Podlaski 89:99 (18:26,22:13,25:23,24:37). Olsztynianie długo w tym spotkaniu prowadzili sprawiając naprawdę dobre wrażenie. I gdy pierwszy sukces był tuż tuż, w końcówce zabrakło konsekwentnej defensywy. Rywale bezkarnie dziurawili kosz i z nawiązką odrobili straty.

Tur Bielsk Podlaski – AZS Olsztyn 99:89 (26:18, 13:22, 23:25, 37:24)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn:Jacek Chojnacki-3, Przemysław Grabowski-0, Tomasz Panewski -13, Piotr Ćwirko-7, Kamil Zajkowski-12, Rafał Kacprzak-1, Marcin Kowalewski-15, Rafał Chudzik-13, Jakub Chmielewski-20, Paweł Matysiak-5

Najwięcej punktów dla Tura Bielsk Podlaski: Mariusz Rapucha-30 i Piotr Brzozowski-21.

Wprawdzie pierwsza kwarta należała do gospodarzy, ale na początku drugiej nastąpił punkt zwrotny. Olsztynianie zdobyli 13 punktów z rzędu, bez odpowiedzi Tura. Wyszli na prowadzenie, którego długo nie oddawali. Doskonała w tym okresie gra Jakuba Chmielewskiego, inni też walczyli i utrzymywali dystans.

Na przerwę Inter Parta miał wprawdzie tylko w zapasie jeden punkt, ale po zmianie stron konsekwentnie wybijał z uderzenia gospodarzy. Pod koniec trzeciej odsłony było już 65:56 dla AZS-u. Niestety jeszcze w tej kwarcie Tur zniwelował stratę do 3 punktów.

Można było przewidzieć, że koszykarze z Podlasia postawią wszystko na jedna kartę. I rzeczywiście. Zdwoili tempo, a nasi tej nawałnicy nie wytrzymali. W ostatniej odsłonie stracili aż 37 punktów i to zadecydowało.

Niestety przebłyski dobrej gry to za mało. Trzeba mieć jeszcze dużo zdrowia, a z kondycją w zespole olsztyńskim chyba nie jest najlepiej.

Żyrardowianka Żyrardów – Etmal Korsarz Gdańsk 68:89

Żuraw King Oscar Gniewino – SIDEn Polski Cukier Toruń 76:81

SMS PZKosz Władysławowo – AZS WSGK Pol – Fol Kutno 62:67

Tur Bielsk Podlaski – AZS UWM Olsztyn 99:89

KK Świecie – Basket Piła 63:43

WOSSM Warszawa – Trefl II Sopot 68:53