Zwycięska inauguracja KKS Agapit – Trzy kwarty wyśmienite i fatalna czwarta

Wszystko dobre co się dobrze kończy. Koszykarki KKS Agapit Olsztyn w inauguracyjnym meczu sezonu 2021/22 I ligi pokonały w Jezioranach AZS UMCS II Lublin 72:66 (19:14, 20:10, 23:10, 10:32). Trzy kwarty w wykonaniu olsztynianek wyśmienite i ogromna przewaga przed ostatnią odsłoną. I wierzyć się nie chce tej zaliczki omal nie straciły. Ostatecznie wygrały różnica sześciu oczek i to jest najważniejsze, ale mały niesmak pozostał.

KKS Agapit Olsztyn – AZS UMCS II Lublin 72:66 (19:14, 20:10, 23:10, 10:32)

KKS Agapit Olsztyn: Joanna Chełchowska-19, Alicja Wawrzyniak-6, Karolina Giżyńska-14, Ksenia Woźniak-14, Marta Sztąberska-7, Martyna Przeradzka-0, Natalia Żukowska-0, Nikola Pałasz-3, Ptrycja Daliga-9, Ewelina Kitkowska-0, Izabela Birkos-0, Gabriela Olechnowicz-0.

KKS Agapit rozpoczął w dobrym stylu. Wprawdzie pierwsze dwa punkty zdobyły lublinianki, ale następne dwanaście zespół gospodarzy. Połowę z nich zdobyła aktywna od początku Joanna Chełchowska. Cała drużyna grała dynamicznie, ambitnie w defensywie i akademiczki miały duże problemy by trafić do kosza. Dopiero w połowie tej kwarty zawodniczki AZS doszły do siebie i zaczęły odrabiać dystans. Na pół minuty przed końcem KKS prowadził już tylko 17:14 i dopiero celny rzut Kseni Woźniak przełamał kiepska passę.

Kolejna odsłonę olsztynianki rozpoczęły z ogromna pasją. W połowie kwarty odskoczyły od rywalek na 32:16 i choć ta przewaga trochę stopniała rezultat do przerwy 39:24 w pełni nas satysfakcjonował. Po zmianie stron KKS nie zwalniał tempa i powiększał dystans. Dobra, solidna obrona i skuteczna ofensywa przynosiły efekty. Zmiany w zespole i wejście na boisko mniej doświadczonych zawodniczek nie wpływały na jakość gry. Po trzeciej kwarcie było 62:34. Tego się nikt nie spodziewał i tego już nie było można przegrać.

A jednak koszykarki z Olsztyna wystawiły kibiców na próbę nerwów. Bardzo źle weszły w ostatnią kwartę i nagle przewaga w ekspresowym tempie topniała. Na dwie minuty przed końcem było już tylko 65:58, a w ostatniej minucie 68:64. Uspokoiły nas dwa celne osobiste Marty Sztąberskiej , które przesądziły o zwycięstwie, ale odsłona przegrana 10:32 raczej się w lidze olsztyniankom nie zdarzała.

Ta chwila słabości wynikająca raczej z braku koncentracji nie może oczywiście zaważyć na ogólnej ocenie. KKS grał dobrze, chwilami doskonale i to napawa optymizmem. Zaliczył dziewięć celnych trójek, a skuteczność 40 procent też mogła zadowolić.

KKS Agapit Olsztyn – AZS UMCS II Lublin 72:66

GTK II Gdynia – Grot F&F Automatyka Pabianice 47:64

AZS Uniwersytet Gdański – Iodica TopMarket MKS Pruszków 76:66

AZS Uniwersytet Warszawski – AZS Politechnika Gdańsk 80:73

UKS Huragan Wołomin – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 60:69

Mon-Pol Płock – MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podl. 65:74

1 Grot F&F Automatyka Pabianice 2 1 64 – 47

2 AZS Uniwersytet Gdański 2 1 76 – 66