Zwycięska premiera KKS Olsztyn – W pierwszej kwarcie prawdziwy huragan

Od zwycięstwa nad Batonem Basket 25 Bydgoszcz rozpoczęły nowe rozgrywki I ligi koszykarki KKS. Wygrana 72:54 (28:10, 14:15, 20:14, 10:15) nie podlegała dyskusji, a wszystko rozstrzygnęło się juz w pierwszej kwarcie. Olsztynianki narzuciły szaleńcze tempo, były bardzo aktywne. Dużo piłek zbierały, przechodziły do kontr, prowadziły swoją ulubioną grę. Rywalki praktycznie nie istniały.

KKS Olsztyn – Baton Basket 25 Bydgoszcz 72:54 (28:10, 14:15, 20:14, 10:15)

KKS Olsztyn: Karina Różyńska-21, Amelia Wełnicka-0, Małgorzata Kniefel-0, Joanna Markiewicz-10, Natalia Żukowska-17, Aneta Burandt-11, Iwona Polak-4, Jolanta Wichłacz-4, Kamila Urbańska-0, Anna Todys-1, Ksenia Zajączkowska-4.

KKS rozpoczął z ogromnym animuszem. Błyskawicznie objął prowadzenie 6:0 i z minuty na minutę powiększał przewagę. Ta po pierwszej kwarcie wynosiła już 18 punktów i losy meczu zostały praktycznie rozstrzygnięte, choć w kobiecym baskecie wszystko jest możliwe. Ciężar gry wzięły na siebie Joanna Markiewicz i Natalia Żukowska , które świetnie zbierały piłkę z tablic, a rolę egzekutorki przejęła tradycyjnie Karina Różyńska, zdobywając w tym okresie aż 14 punktów.

Wiadomo było, że olsztynianki nie będą już forsować takiego tempa jak na początku. I rzeczywiście. Mając pełna kontrolę nad wynikiem grały na pół gwizdka, trener bez większego ryzyka dokonywał zmian. Były lepsze i gorsze momenty, ale z całą pewnością nie był to przeciwnik najbardziej wymagający i w następnych potyczkach trzeba spodziewać się twardej walki przez pełne 40 minut.

Na razie cieszmy się w wykonanego zadania i przebłysków, które świadczą o dużych możliwościach olsztynianek.