Zwycięska premiera MKS Truso – Genialne otwarcie i nerwowy finał

Od zwycięstwa we własnej hali z zespołem BAT Sierakowice 77:72 (24:10, 21:13, 21:24, 11:24) rozpoczęli nowy sezon rozgrywek o wejście do II ligi koszykarze MKS Truso Elbląg. Biorąc pod uwagę kłopoty z przygotowaniami i dylematy czy elblążanie w ogóle przystąpią do rywalizacji wynik trzeba przyjąć jako sukces. Ze zrozumiałych względów zespół zagrał nierówno. W pierwszej kwarcie wprost genialnie, a po przerwie lekkomyślnie i nerwowo. Nie da się ukryć, że zabrakło też trochę sił. Ale podobno zwycięzców się nie sądzi…

MKS Truso Elbląg – BAT Sierakowice 77:72 (24:10, 21:13, 21:24, 11:24)

MKS Truso Elbląg: Piotr Mackiewicz-15, Marcin Zalewski-5, Damian Jędrzejewicz-13, Mateusz Stawiak-10, Kamil Pożarycki-3, Piotr Prokurat-6, Paweł Budziński-15, Mateusz Giebień-10, Michał Futrega-0, Bartosz Majewski-0. Trener Arkadiusz Majewski

Elblążanie rozpoczęli mecz rewelacyjnie. Z ogromnym animuszem atakowali kosz rywali, świetnie bronili stwarzając sobie możliwości do kontr. W kolejnej odsłonie powiększyli przewagę, która do przerwy osiągnęła aż 22 punkty. Trener Arkadiusz Majewski starał się podczas pauzy ostudzić entuzjazm, podkreślając, że to jeszcze nie koniec, ale zawodnicy nie wzięli sobie tego do serca i od trzeciej kwarty zaczęły się problemy.

Od razu „złapaliśmy” pięć przewinień i goście zdobywali w tym okresie wiele punktów z rzutów osobistych. Na domiar złego w ostatniej części „spadli” za pięć przewinień kluczowi gracze: Piotr Mackiewicz i Paweł Budziński, pole manewru było więc ograniczone. Sierakowice na kilka minut przed końcem zbliżyły się na pięć oczek (69:64), na szczęście zdobyliśmy kilka punktów z rzędu i przewaga 74:64 dała komfort w samej końcówce.

Najważniejsze jest zwycięstwo, szczególnie cenne po perypetiach przed sezonem.

Już w najbliższa niedzielę (14 października) o godz. 16 Truso znów zagra przed własną publicznością z AZS AWFiS Gdańsk.