Zwycięski bój Truso z Itago – Kamil Sadowski dał znak!

To dopiero były emocje. Koszykarze Truso Elbląg walczący o wejście do II ligi stoczyli w piątkowy wieczór pasjonujący bój we własnej hali z Itago Gdynia zwyciężając 57:51 (12:16, 8:16, 21:7. 16:12). Nic nie zapowiadało sukcesu. Wysocy goście do przerwy wykorzystywali bezlitośnie słabe punkty elblążan i systematycznie zwiększali przewagę. Po dwóch kwartach urosła ona do 12 oczek i tylko jakiś fantastyczny zryw mógł odwrócić losy meczu. I taki nastąpił. Znak do ataku dał Kamil Sadowski. Gospodarze z nawiązką odrobili straty i wygrali bardzo ważne spotkanie. W niedzielę w Gdyni znów zmierza się z Itago.

Truso Elbląg – Itago Gdynia 57:51 (12:16, 8:16, 21:7, 16:12)

Truso Elbląg: Piotr Matkiewicz-14, Marcin Zalewski-2, Damian Jędrzejewicz-4, Jarosław Jakubów-2, Piotr Prokurat-3, Oskar Kamiński-0, Mateusz Giebień-3, Marcin Gawron-9, Marcin Krakowiak-2, Kamil Pożarycki-5, Kamil Sadowski-13, Mateusz Stawiak-0

W pierwszych dwóch kwartach koszykarze Truso nie mogli znaleźć właściwego rytmu. Rywale ich skutecznie blokowali, o czym świadczy zdobycie w tym okresie zaledwie 20 punktów. Ta bezsilność była chwilami porażająca i z dużym niepokojem kibice oczekiwali drugiej części meczu. Elblążanie nie raz udowodnili, że potrafią zdobyć się na chwile koszykarskich uniesień. I taki moment nastąpił tuż po przerwie. W roli głównej wystąpił Kamil Sadowski, który popisał się kilkoma przechwytami. W ciągu 10 minut gospodarze nie tylko doszli przeciwników, ale nawet wyszli na prowadzenie. Czwartą odsłonę rozegrali rozsądnie. Utrzymywali dystans, choć do końca wszyscy drżeli o wynik. Co do poziomu można mieć sporo zastrzeżeń, ale zwycięzców się nie sądzi, zwłaszcza, gdy potrafią wykaraskać się z takich kłopotów.