Żyrardowianka też pokonana – Nerwowa, ale zwycięska końcówka

Koszykarze Inter Parts AZS UWM Olsztyn w końcówce pierwszej rundy rozgrywek II ligi wyraźnie złapali wiatr w plecy. Zwycięstwa w Pucharze Polski nad  rywalami z dużo wyższej półki, przełożyły się na pewność gry w rywalizacji ligowej. Olsztynianie w niedzielę wygrali kolejny mecz, tym razem u siebie z Żyrardowianką, ale po ciężkiej walce i nerwowej końcówce  84:83 (23:27, 27:21, 26:18, 8:17).

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Przemysław Grabowski-11, Rafał Kułakowski-0, Jacek Chojnacki-12, Piotr Ćwirko-3, Piotr Rosiński-4, Kamil Zajkowski-9, Marcin Kowalewski-25, Rafał Chudzik-4, Tomasz Panewski-9, Michał Kucharski-2, Jakub Chmielewski-2, Paweł Matysiak-3.

Pierwsza kwarta przebiegała pod znakiem lekkiej przewagi gości, akademicy nie potrafili odrobić strat. W kolejnej odsłonie Żyrardowianka dalej  trzymała się dzielnie, choć grała tylko siódemką zawodników, a AZS tradycyjnie całą dwunastką. Akademicy zbliżali się, jednak dopiero tuż przed przerwą po celnych osobistych Pawła Matysiaka wyszli na prowadzenie. Do tego momentu głównym egzekutorem AZS-u był Marcin Kowalewski, który zdobył 16 punktów.

W trzeciej kwarcie Inter Parts wyraźnie przyśpieszył i odskoczył  rywalom. Było już 14 punktów przewagi i wydawało się, że losy spotkania są rozstrzygnięte. Tuz przed końcem tej odsłony goście zaliczyli dwie „trójki” i zmniejszyli dystans. Wydawało się jednak, że przewaga jest  i tak bezpieczna.

Nie doceniliśmy determinacji koszykarzy z Żyrardowa, którzy nie spasowali i dość łatwo zbliżyli się na cztery oczka. To już zapowiadało nerwowy finisz i tak rzeczywiście było. Na półtorej minuty przed syreną przewaga stopniała do jednego punktu, ale na szczęście została zachowana. 84:83 i bardzo cenne dwa punkty akademików, którzy w rewanżowej rundzie powinni wspinać się w górę tabeli. A na razie czekają nas emocje związane z Pucharem Polski.