15. Piknik Olimpijski Warszawa 2014 – Miotacze Gwardii Szczytno w kultowym miejscu

W sobotę (7 czerwca) warszawska Kępa Potocka po raz kolejny zamieniła się w kolorowy świat sportu, gier i zabaw. Dopisały: pogoda i oczywiście odwiedzający 15. Piknik Olimpijski miłośnicy ruchu, rekreacji i olimpizmu. Nie zawiedli także wspaniali polscy medaliści olimpijscy, których w tym roku na imprezę Polskiego Komitetu Olimpijskiego przybyło blisko dwustu.

Między nimi byli także ci z ostatnich Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w lutym odbyły się w Soczi. Towarzyszyli im młodsi koledzy, na czele z Konradem Bukowieckim, którzy w sierpniu będą reprezentować Polskę podczas II Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w chińskim mieście Nankin. Specjalnie dla nich na terenie Pikniku została utworzona Strefa Igrzysk Olimpijskich Nankin 2014. Odbywały się tam konkursy, gry i turnieje, przedstawieni zostali młodzi polscy sportowcy, którzy dopiero zaczynają starty na olimpijskich arenach.

Odbył się tam także konkurs pchnięcia kulą pod hasłem „Szukamy następców mistrza”, bez podziału na kategorie wiekowe, wszyscy (juniorzy młodsi, juniorzy i młodzieżowcy) pchali kulą 6 kg. Doskonale zaprezentowali się zawodnicy „GWARDII” Szczytno, którzy zdominowali całe podium. Zwyciężył Konrad Bukowiecki z nowym znakomitym rekordem życiowym 20,61 m, przed Sebastianem Łukszo – 18,79 m i Andrzejem Regin – 18,41 m.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Gwardia Szczytno Konrad Bukowiecki lekka atletyka

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x