21 i 22 marca Iława stolica polskich przełajów – Tereny piękne, emocje zapewnione

21 i 22 marca na terenach Grand Hotelu Tiffi w Iławie odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Biegach Przełajowych. To jedna z najważniejszych imprez sportowego kalendarza sportowego w regionie w 2015 roku. Spodziewany jest start około 500 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Gwarancją przeprowadzenia imprezy na odpowiednim poziomie było podpisanie we wtorek (27 stycznia) listu intencyjnego.

Parafy na stosownym dokumencie złożyli: wicemarszałek Urzędu Marszałkowskiego w OlsztynieWioletta Śląska – Zyśk, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki – Bogdan Karpiesiuk, zastępca burmistrza Iławy – Ewa Junkier oraz dyrektor generalny Grand Hotelu Tiffi- Radosław Altheim .

Bezpośrednim organizatorem Mistrzostw Polski będzie : Iławskie Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji. Jego dyrektor Wojciech Żmudziński ma duże doświadczenie w przeprowadzeniu imprez najwyższej rangi, choć ta umiejscowiona na terenie otwartym jest zadaniem trudnym, zarówno pod względem przygotowania tras jak i zachowania porządku. Ale efekt może być znakomity. Przełaje są bardzo widowiskowe, wzbudzają wiele emocji, a w Iławie mają spore tradycje. O ich zachowanie dba przede wszystkim znany trener lekkiej atletyki Paweł Hofman, który bezpośrednio będzie czuwał nad sportową częścią Mistrzostw Polski.

W każdym razie Iława stanie się w trzeciej dekadzie marca stolicą krajowych przełajów i należy spodziewać się nie tylko wielu uczestników, ale też sympatyków tej wyjątkowo pięknej specjalności lekkoatletycznej.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

iława lekka atletyka

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x